in

Zor İnsanlar ile Nasıl Başa Çıkılır?

zor insanlar

Zor insanlar her yerde. Belki siz de zor olabilirsiniz. Birçok insan, en iyi şekilde hareket etmedikleri dönemlerden geçer. Zor bir kişiyle ilişki sürdürmek istiyorsanız, bazı başa çıkma ve müzakere stratejileri geliştirmeniz gerekecektir.

Zor İnsanlar ile Nasıl Kolayca Anlaşılır?

Mücadele edeceğiniz konuyu akıllıca seçin. Zor bir kişiyle kafaları kıstırırken, sorunu tartışmak için çabalarınıza değer olduğuna karar verin.  Her dövüşün yapılması gerekmez. Bunu ne kadar erken fark ederseniz, hayatınız o kadar mutlu olur. İdeal olarak, siz ve bu zor insan, farklılıklarınızı ve uzlaşmanızı bir kenara bırakabilirsiniz. Bazen bu imkansızdır. Bu kişiyle olan tekrardan düşünmenizi tavsiye ederiz.. Patronunuz veya başka bir otorite figürüyse, sevmediğiniz bazı şeyleri kabul etmelisiniz (taciz edici davranış olmadıkça). Eğer bir arkadaş ya da aile üyesi iseniz, katılmamayı seçmenin kötü davranışı sağlayıp sağlamadığını veya sadece zaman ve kederden tasarruf edip etmediğini düşünün.

Tepki Vermeden Önce Bir An Durun

Zor davranışlara tepki vermeden önce bir süre duraklayın. Düşüncelerinizi toplamak ve duygularınızı sakinleştirmek için cevap vermeden önce derin bir nefes alın. Çakışma e-posta veya mesaj yoluyla gerçekleşiyorsa, üzüldüğünde dijital metin mesajları göndermekten kaçının. Stres seviyenizin düşmesine izin vermek için biraz zaman ayırın. O zaman kişiye daha mantıklı yaklaşabileceksiniz. Mümkünse, sorununuzu tarafsız bir yerde veya bir etkinlik yaparken tartışın. Örneğin, yürürken konuşabilirsiniz. Bu olumsuz yüz yüze etkileşimleri sınırlayabilir.

Zor İnsanlar İle Konuşurken İhtiyaçlarınızı Anlatın

İddialı iletişim ile ihtiyaçlarınızı açıkça belirtin. Kişiye sizi manipüle etme veya kelimelerinizi bükme fırsatı vermeyin.  “Siz” suçlamaları yerine “I” ifadelerini kullanmayı hedefleyin. Örneğin: “Geç kaldığım için bana fazlaca kızdığınızı çok iyi anlıyorum. Muhtemelen ben de aynı şekilde hissederdim. Ne yazık ki, metro hattında bu sabah kaza oldu ve biz de istasyonda sıkışıp kaldık. Beklemenize neden olduğum için çok özür dilerim! ”

Her Zaman Kibar Olmayı İhmal Etmeyin

Kibar olmaya devam edin. Diğer kişinin yanıtı ne olursa olsun, sakin ol. İsim çağrısına başvurmayın. Yanıtlarınızdan önce nefes alın. Anahtar, daha iyi bir insan olmak ve seviyelerine düşmenize izin vermemek. Ayrıca, ne kadar sakin kalırsanız, diğer kişinin davranışlarını fark etme ve üzerinde düşünme olasılığı o kadar yüksektir. Kibar kalırsanız, diğer kişinin açık fikirli olması ve savunmak yerine söylemek zorunda olduğunuz şeyleri dinlemesi daha olası olabilir.

Affetmek Neden Zordur? Affetmek Hangi Durumlarda İmkansız Hale Gelir?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşk 102

Aşk 102 – Aşk 101 Dizisinin 2. Sezonu

çernobil faciası: nükleer ölümün izleri

Çernobil Faciası: Nükleer Ölümün İzleri