Kültür - Sanat

Marslı Baykuş Öneriyor: Zaman Oyunları Kitap Önerisi

Bugün Zaman Oyunları kitap önerisi ile karşınızdayım. Kadim Gültekin’in kitabı, kitaplığınızda mutlaka bulunması gerekenlerden!

Marslı Baykuş Öneriyor: Zaman Oyunları Kitap Önerisi

Off, bu gün ne de çok dertliyim! Düşünüyorum, elle tutulur taze bir derdim de yok. Ah, buldum evet, sorun çalan şarkıda. Tabii Sıla dinlerseniz olacağı budur, dert yokken bile dertlendirir sizi. Derdim çok da gerçi, sineye çektiklerimi unutmuş gibi yapmama engel oluyor bu kadın. “Sende de hava kışa dönmüştür, eminim ellerin dizlerini dövmüştür…”

 

Birkaç saat önce yemekte ne yediğini unutan ben, bir yıl önce okuduğum kitabı hatırlayabilecek miyim? Hadi bakalım. “Zamanla unuturum ben de….” Unutmak güzeldir, tekrar okumaya sebeptir. Tıpkı bir zamanlar VHS kasetlere kaydettiğimiz Terminatör’ü tekrar tekrar izlemek gibi. İşte bu kitap da tam olarak öyle. Defalarca okumak isteyeceğiniz türden. İçinde saklı gizemleri tek seferde fark edemeyebilirsiniz. Tavsiyem iki ya da üç kez okumanız. Zira Kadim, okuduğum ilk öyküsünden bugüne gizemlerini çok iyi saklayabilen bir yazar. Evet, bugünün kitabı Kadim Gültekin’in Zaman Oyunları. Hazırsanız hava boşlukları ve belki kızıl gezegen bizi bekliyor. Kazasız bir yolculuk olmasını umarım.

Kitabı okumadan önce çarpıcı kapağına bir göz gezdirin. Henüz aksiyon, gizem, polisiye ve bilimkurgu dolu satırlara adım atmadan bu kapak sizi hazırlasın. Kadim kitabı yazmakla kalmamış, kapak tasarımını da kendisi yapmış. Ölümcül zaman paradokslarıyla oynamaya hazır olun, çünkü zamanın içine saklanmış ölümcül bir yaratık sizi bekliyor.

Zaman Oyunları kitap önerisi
Zaman Oyunları kitap önerisi

Kadim, Osmanlı dönemlerinden yakın geçmişe dokunan bir kitap yazmış. Gizemli bir baba, iki evlat. Öldüğünü bildiğiniz evladınızın geri geleceğini söyleseler size, ne yaparsınız? Peki, eski dostunuzun cenazesinde varlığını bilmediğiniz bir çocuğunuzun daha olduğunu öğrenirseniz? Ya diğer iki çocuğunuzun onun öldürdüğünü yazan haberi okursanız? Peki, aynı dost size bir emanet bıraktıysa. Şöyle kara kaplı ve sayfaları bomboş… Spoiler verdiğimi düşünmeyin, son sayfalara kadar aklınız çok karışacak, meraktan çıldıracaksınız. Okurken bir arkadaşınız yanınızda olsun, akli dengeniz bozulur filan, mazallah!

Şaka tabii, bu kitap akli dengenizi bozmayacak, aksine bakış açınızı genişletecek. Kitabı bitirdiğinizde yazara ve önerdiğim için bana bir teşekkür edersiniz artık. Hadi, gözlerinize kuvvet…

Marslı Baykuş Öneriyor: Yılgayak Kitap Önerisi

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu