Seyahat

Yüzülecek Yerler mi? Hayır! Bu Haber Yüzmemeniz Gereken Yerler İçin!

Yüzülecek yerler haberlerini herhalde onbinlerce sitede okuyabilirsiniz. Bi farklılık yapalım ve size asla yüzmemeniz gereken yerleri gösterelim dedik. Eğer evinizin yakınlarında bir göl veya nehir varsa muhtemelen yüzmeye elverişli olmayan yerler hakkında da bilginiz vardır. Suyun göremediğimiz kısımlarında saklı kayalar ve bazı efsanelerde hatırlayacağınız gibi su altı canavarları olabilir. Dünyanın bazı kesimlerinde içinde yüzmemeniz gereken sular mevcuttur. Ancak öyle sularda vardır ki bırakın içinde yüzmek, elinizi ayağınızı suya sokmak bile oldukça tehlikeli. İşte hayatınız boyunca asla yüzümemeniz gereken yerler. Buralarda yüzmek ölüme kucak açmak demek. Hadi haberimize geçelim.

Yüzülecek Yerler mi? Hayır! Bu Haber Yüzmemeniz Gereken Yerler İçin!

 Fraser Adası

Şimdi sizlere Avustralya’da bulunan bir adadan bahsedeceğiz. Belki de Fraser Adası’nın tehlikeli olmasına sebep olan şeyin ne olduğunu siz zaten çoktan biliyorsunuzdur. Evet bildiğiniz her şey! Burası dışarıdan bakıldığında bir cennet gibi görünse de bu adanın civarında bulunan hiçbir suda hatta su birikintisinde bile yüzemezsiniz. Öncelikle deniz suyu içerisinde deneyimsiz bir yüzücüyü kolaylıkla alıp götürebilecek ve boğulmasına sebep olabilecek kuvvetle akıntılar bulunur.

Eğer akıntı ile mücadele edip kurtulacağınızı düşünüyorsanız, karşınıza çıkan köpek balıklarına, zehirli deniz canlılarına ve akşam yemeği için lezzetli bir turist arayışında olan timsahlara karşı neler yapabileceksiniz? Ben denize girmeyeceğim ve kıyıda huzur içerisinde güneşleneceğim diyebilirsiniz. Ama sizi biraz üzeceğiz. Burası Avustralya, karada birçok zehirli örümcek çeşidi ve vahşi yaban köpekleri kol geziyor. Bu yüzden rahatlama ve yenilenme arayışlarınız için kendinize daha güzel bir yer seçmeniz gerekecek.

fraser adası yüzme fraser adası fraser island

Kipu Şelaleleri

Havai’de bulunan bu şelale, yüzme alanları içerisinde turistler arasında en popüler yerlerden birisi. Ancak bu bölgenin yerel halkı ve bölgeye yetkilileri oldukça endişeli. Çünkü rahatlamak ve güzel manzaranın keyfini çıkarmak yerine turistler, oldukça yüksek bir mesafeden doğruca şelaleye atlamayı tercih ediyor ve bu tercihin sonu genellikle pek de iyi olmuyor. Yüksekten atlamanın sonucu olarak turistlerin vücudunda farklı yerlerde kırıklar meydana geliyor. Sırf bu kötü şöhreti yüzünden Havai Turizm Departmanı, şehri tanıtan el kitapçıklarını bile değiştirmeye amaçlıyor. Bazı yerliler ise bu kötü şöhret ve beraberinde getirdiği kazaların şelalenin ruhu ile ilgili olduğunu savunuyor. Şelalenin kötü karakterli bir ruhu olduğundan ve ve gürültücü turistler tarafından Rahatsız edilmekten haz etmediğinden bahsediyorlar.

yuzulecek yerler kipu falls

At Nalı Gölü

Kaliforniya’da bulunan bu göl, küçük bir detay haricinde gerçekten de muhteşem. 1989 – 1990 yılları arasında gerçekleşen birçok depremin sonrasında dışarıya etraftaki tüm ağaçları bile öldüren zehirli gazlar yayılmaya başlamıştır. Eğer oraya giderseniz ağaçların turistlere bu gölün ne kadar tehlikeli olduğunu anımsatmak amacıyla hala yerde boylu boyunca uzadığını göreceksiniz. Asıl tehlikeli olan şey ise bu tehlikeli gazların ne zaman çıkacağının kestirilmemesi ve hala bölgeyi tehdit ediyor oluşu. Bu da demek oluyor ki bir gün gittiğinizde orada olmayan gazlar ertesi gün bir bakmışsınız ortaya çıkmış ve yaşayan her canlıyı yok ediyor. Bu canlılara tabii ki meraklı turistlerde dahil.

at nalı gölü atnalı gölü

Pustoye Gölü

Yüzülecek yerler arıyorsanız buradan uzak durun. Hiçbir kimyasal atık ve zehirli gazlarla kirletilmemiş, kristal berraklığında bir tatlı su gölü hayal edin. Ve bu gölün saflığı hiçbir zehirli madde veya kimyasal içermediği bilim insanları tarafından yapılan testlerle doğrulanmış. Gölle ilgili en garip detaylardan birisi dışarıdan bakıldığında Pustoye’un tıpkı şampanya veya Sprite gibi görünmesine neden olan küçük gaz baloncuklarına sahip olması. Ayrıca bu doğalgaz baloncukları tamamen zararsız. Üstelik bu çevrede herhangi bir hasar oluşmamış. Kısaca özetlersek bu Batı Sibirya’nın ortasında konumlanan yer, tatil yapmak için en uygun yerlerden birisi diyebiliriz. Ancak bu gölde hiçbir balığın yaşanmamasının, kuşların göle yakın uçmamasının ve yaşayan tüm canlıların bu gölden uzak durmaya çalışmasının elbette ki bir nedeni var. Bilim insanları için bu hala bir gizem. Bu yüzden sizlere ne olduğu bilinmeyen bu gölde yüzmemenizi öneririz.

pustaye gölü pustoye gölü

Mavigöl

Yüzülecek yerler arıyorsanız buraya sadece dışardan bakın. shKabardino – Balkarya’da bulunan bu gölün sırları yıllardır gizemini koruyor. Dalışçılar ve bilim insanları da bu konuyla ayrı ayrı ilgileniyorlar. Güzelliği ve hidrojen sülfür içeriği yüksek olduğu için parlak mavi görünen rengi ile burası gerçekten de mistik bir yer gibi görünüyor. Bugüne kadar hiç kimse gölün tabanını görmeyi başaramadı. Ve yerel batıl inanışlara göre ise Mavi Göl’ün bir tabanı yok. Evet bilim insanları Mariana Çukuru’nun bile tabanına ulaştılar, ancak aynı şey Mavi Göl için söz konusu değil. Ellerinde bir Tabana sahip olduğu konusunda herhangi bir belge mevcut değil. Bu gerçekten korkunç. Çünkü düşündüğünüzde aslında burada hiç balık yaşamıyor ve tabanı bulmak, canlı izine rastlamak için araştırmalar yapan dalgıçlar buradan ambulanslar eşliğinde ayrılıyorlar. Bir başka gizemli bulguysa bu gölün suyunun nereden geldiği. Çünkü bu bölgede tek bir nehir, hatta cılız bir akarsu da bulunmuyor. Göl tabanına ulaşılırsa burada bir su altı mağaraları sistemi olduğu düşünülüyor. Ancak şimdiye dek bu teoriyi doğrulayacak bir adım atılmış değil.

yuzulecek yerler akdeniz yuzulecek yerler türkiye

 

Avrupa’da Sakin Deniz Tatili mi İstiyorsunuz?

Haberimize Göz Atın.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bazı yerlere de biz insanlar (tartışma götürür) girmeyelim zaten. Girmeyelim ki bakir kalsın, olduğu gibi kalsın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu