in

Yüzlerce Kişi O Partiden İstifa Etti

yüzlerce kişi o partiden istifa etti

Yüzlerce kişiden oluşan kalabalık bir grup İyi Parti’den ayrılarak saf değiştirdi ve yapılan bir törenle Adalet ve Kalkınma Partisi saflarına katıldı.

Yüzlerce Kişi O Partiden İstifa Etti

Yerel seçim arifesinde hem partiler arası ilişkiler hem de parti içi gündem oldukça kızışmış durumda. Her gün partilerden istifa haberleri gelirken bu gün de bu haberlere bir yenisi eklendi. İyi Parti Şırnak İl Teşkilatı’ndan ayrılan tam 874 üye, saf değiştirerek Akp saflarına katıldı. İstifa edenlerin arasında İyi Parti İl Başkanı Hasan Tatar ve İyi Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Hacı Özer’in de bulunması dikkat çekiyor.

Akp İl Binasında Tören Gerçekleştirildi

Akp Şırnak İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende konuşan Akp Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, daha önce Akp üyesi olup sonradan İyi Parti’ye geçen üyelerin, bu istifa ile yuvalarına döndüğünü belirtti. Erkan, Ay yıldızlı bayrak altında buluşma vurgusu yaparak hizmet sözü verdi. Toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken, ötekileştirmenin yanlış olduğunun altı çizildi.

Gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde partiler arasında yapılan ittifak görüşmelerinin veya parti içerisindeki uyumsuzlukların sonuçlarından birisi de toplu istifalar. Hemen her seçim sürecinde çeşitli siyasi partilerde kopmalar meydana geliyor. Bunun en temel nedenlerinden birisi ise yapılan görüşmelerin veya parti içi uygulamaların bazı üyeler tarafından benimsenmemesi. İstifa eden parti üyeleri başka bir siyasi parti çatısı altına geçtiği gibi aktif siyasi yaşamını da sonlandırabiliyor. Son zamanlarda oldukça sık rastlanan bu durum, seçim süreçlerinin rutini olmuş durumda.

 

Tübitak’tan Personel Alımı. Sakın Kaçırmayın!

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Motobike İstanbul Fuarı 2019

Motobike İstanbul 2019 Fuarı Başladı

Doğal Elma Çayı

Doğal Elma Çayı Faydaları