Gündem

Yurtta Cinsel İstismar Davasına Ceza Geldi

Özel Yurtta 9-12 Yaşlarında Olan 7 Erkek Çocuğuna Cinsel İstismar Davasına Karar Çıktı… Zanlı 53 Yıl Hapse Çarptırıldı!

Yurtta Cinsel İstismar Davasına Ceza Geldi

7 erkek çocuğuna cinsel istismar sanığına 53 yıl hapis cezası geldi

Bir özel yurtta kalan yaşları 9 ile 12 arasında olan 7 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunan hademe görevlisi Ömer Faruk E. 53 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Olay İzmir’in Dikili İlçesinde özel bir yurtta gerçekleşti. 

İzmir’in Dikili ilçesinde İsmetpaşa Mahallesi’nde bir özel yurtta gerçekleşen olayda, Cinsel istismar zanlısı Ömer Faruk E. 21 Aralık 2017 tarihinde gözaltına alındı. İstismara uğrayan çocukların yaşları 9 ile 12 arasında olduğu belirlendi. 7 erkek öğrenciye yaptığı cinsel istismar suçunu itiraf eden zanlı tutuklandı. Ve hakkında, 7 çocuğa cinsel istismar suçundan dava açılan Ömer Faruk E. 53 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Olayın gerçekleşmesinden ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Dikili’de bulunan özel yurdu kapatma kararı aldı.

Dün Bergama Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 5. Duruşmada, DHA’nın haberine göre duruşma kapalı olarak yapıldı. Savcı bir önceki duruşmada talep ettiği cezayı tekrar edip, sanığın cezalandırılmasını istedi. Tutuklu yargılanan hademe görevlisi Ömer Faruk E. için Mahkeme heyeti, 53 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Torununa Cinsel İstismarda Bulunan Dede 22 yıl 6 ay Hapse Girecek

Bergama Adliyesinin önünde mahkeme öncesi ve sonrası basın açıklaması yapıldı. 

Mahkeme sonrası yapılan basın açıklamasına bir çok vatandaş katıldı. Katılan bu kişiler arasında, Bergama Belediyesi CHP eski Başkanı Mehmet Gönenç, öğrenci  Veli Derneği Veli-Der Bergama Şubesi, Karşıyaka Kent Konseyi, Bergama Çevre Platformu, Dikili ve Bergama Atatürkçü Düşünce Derneği temsilci, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Mert Can Malkoç basın açıklamasına katılan kişiler arasındaydı.

Basın açıklamasına katılan diğer isimler; Atatürkçü Düşüncü Derneği Ege Bölge Sorumlusu Ahmet Tutan, İzmir Barosu avukatları, Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, Dikili, Bergama, Kınık Eğitim-Sen temsilcilikleri, Dikili Kadın Platformu, Dikili Emek ve Demokrasi Platformu, Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Bergama KESK Birleşenleri, ve üyeleri ile bir çok kişi katılım gösterdi.

Basın açıklaması geldi

Veli-Der Bergama Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Ali Parlas mahkeme sonrası basın açıklaması yapan kişi oldu. Olayın arka planında başka kişilerin olduğunu, cezayı yetersiz bulduklarını söyledi. Arka planda olan kişilerinin de yargılanması gerektiğini savunan Parlas, kararın temyiz edileceğini ifade etti. 

İstismar Dosyası: Çocuk İstismarı

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Cinsel istismar konusunda herkes ciddi anlamda çok bilinçsiz çocuklar için bir kanun var ama bunu kanun maddelerini kimse bilmiyor işini yapmaya çalışan insanlara da engel olmaya çalışıyor

  2. Bu konu ile ilgili daha bugün rehber öğretmenimizle konuştuk ve başına gelen olayları anlattı kolluk kuvvetleri bile bu süreçten habersiz rehberi öğretmen yapması gereken şeyi yapıp bildirmesine rağmen yani kolu kuvvetleri herhangi bir işlem yapamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu