Astroloji

Yükselen Burç Nedir?

              Yükselen burç, doğum anımızda doğu ufkunda yükselen burca verilen addır.

yükselen burç 1

Hepimizin bildiği gibi Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki dönüşü 24 saat alır. Yani Koç burcundan Balık burcuna kadar bütün burçların ufuktan yükselmesi bir gün alır. Her burcun ufuk çizgisinden geçmesi iki saat sürer. Doğum yeri ve zamanı yükselen burcumuzun belirlenmesi için çok önemlidir. Doğum haritamızda doğu ufuk çizgisinde bir burç görünür. Bu da bizim yükselen burcumuzdur. Yükselen burç birinci evimizin yöneticisidir. Birinci ev; kişisel farkındalık, kişilik, dışa gösterdiğimiz yüzümüz ve maskeleri temsil eder. ASC, yükselen burcumuzun astrolojik simgesidir.

Doğum Haritası Nedir?

Biri bize burcumuzu sorduğunda Terazi burcuyum, İkizler burcuyum deriz. Bu burçlar bizim Güneş burcumuzdur, hepimiz Güneş burcumuzu biliriz. Doğduğumuz anda Güneş hangi takım yıldızı içinde ilerliyorsa o bizim Güneş burcumuz olur. Ama konu yükselen burç olduğunda durum biraz değişir. Biz doğduğumuz anda doğu ufkunda bir burç yükselir ve ona da “yükselen burç” denir. Yükselen burcumuzu hesaplayabilmek için doğum saatimizi ve doğum yerimizi bilmemiz çok önemlidir.

Yükselen burç ne işe yarar?

Yükselen burcumuzu bilebilmemiz için doğum saatimizi ve doğum yerimizi bilmemiz gereklidir. Yükselen burcumuz bize kendimizle ilgili bazı konularda fikir verir. Astrolojinin önemli isimlerinden Bonatti yükselen burcun; kişiye verilen ilk şey olduğunu, Lilly yaşam, sağlık ve fiziksel yapı ile ilgili olduğunu, Firmicus ise karakterin temel yapı taşı olduğunu söylemiştir.

DIŞARIYA GÖSTERDİĞİMİZ YÜZÜMÜZ 

*Yükselen burç bizim dışarıya gösterdiğimiz yüzümüzdür, maskemizdir. Yönetici gezegenimiz ve Ay’la bağlantılıdır ve başkalarının bizi nasıl gördüğünü anlatır. İnsanlarla tanıştığımız zaman insanlar bizim güneş burcumuzu değil, yükselen burcumuzu algılar. Ancak bizi tanıdıkça, hakkımızda fikir sahibi oldukça Güneş burcumuzu hissetmeye başlarlar. İlk intiba her zaman yükselen burç tarafından sağlanır diyebiliriz. Yükselen burcun karakterimiz kadar fiziki görünümümüz üzerinde de etkisi vardır. Özellikle surat şekillerimizi yükselen burç belirler.

SAĞLIĞIMIZ

*Yükselen burcun aynı zamanda sağlığımız ile de ilgisi vardır. Yükselen burcumuzun simgelediği organlar ve hastalıklar vardır. Hangi yükselen burca sahipsek onun simgelediği hastalıklara yatkınlığımız da fazla olur. Doğum haritası bir bütün olarak düşünülmelidir, o sağlık sorunlarının nüksetmesi için farklı kombinasyonlarında olması gerekebilir. Astrolojide hastalık noktalarınız hesaplanırken, yükselen burcunuzun derecesi önem taşır.

YETENEKLERİMİZ 

*Yükselen burcumuz bizim yeteneklerimiz konusunda da söz sahibidir. Zihinsel kapasitemiz, bu kapasitemizi nasıl kullandığımız, kendimizi ifade etme biçimimiz ile doğrudan ilgilidir.

ŞANSIMIZ 

*Yükselen burç; şansımızla da ilgilidir. Şans noktamızın hesaplanması için yine yükselen burcumuzun derecesi kullanılır. Hayatınızın hangi alanında şans sizin yanınızda? Ne kadar şanslısınız? Ne tür konular sizin gelirinizi yükseltir? gibi soruların cevapları da yine yükselen burcunuzda gizli.

ÇOCUKLUĞUMUZ 

*Yükselen burcumuz, çocukluğumuzun nasıl geçtiği veya geçeceği konusunda da bize fikir verir. Hayatımız boyunca yaptığımız tüm yatırımların başlangıç zamanlarını bu burç ve derecesi sayesinde öğrenebiliriz.

Tüm bunlardan anladığımız üzere yükselen burcumuz güneş burcumuzdan daha önemli. O nedenle doğum saatini bilen herkes yükselen burcunu da mutlaka öğrenmeli. Bu sayede kendimizle ilgili en doğru bilgiye ulaşabiliriz.

Burçların Renkleri, Kokuları Ve Çiçekleri Nelerdir?

 

 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Benim burcum yay yönetiici ggezegenim jüpiter. Yukselenim Aslan son 2 senedir Aslan Burcu yönetiyor daha çok özelliğini taaşiyorum. Aynı zamandaa yayla çok zıt. İnanılmaz yorucu ve yıpratıcı bi dönem. İnşallah bitmişştir ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu