in

Ypg Bombalı Araçla Saldırdı!

ypg

Ypg terör örgütünün Suriye’de bulunan Afrin’de bomba yüklü araçla düzenlediği terör saldırısında ilk belirlemelere göre biz kız çocuğu hayatını kaybetti.

Ypg Bombalı Araçla Saldırdı!

Suriye yeni bir bombalı saldırıyla sarsıldı. Afrin’de bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında ilk belirlemelere göre 1 kız çocuğu ölürken 20 kişi de yaralandı. Henüz resmi açıklama gelmemesine karşın saldırının çok büyük bir ihtimalle terör örgütü Ypg/Pyd tarafından düzenlendiği öne sürülüyor.

Afrin’de Pek Çok Hücre Yapılanması Var

Yetkililerden öğrenilen bilgilere göre Afrin yerleşkesinde halen terör örgütlerine ait pek çok hücre yapılanması mevcut. Özelikle Pyd ve Pkk; Tel Rıfat ve Afrin’deki eylemlerini söz konusu hücre evleri vasıtasıyla yönetiyor. Suriye’de özellikle son dönemde artan terör saldırıları da bu tezleri haklı çıkartır nitelikte. Bu gün düzenlenen saldırıda ise 1 kız çocuğu öldü, 20 kişi yaralandı. Yetkililer, ölü sayısının artabileceğinin altını çizerken saldırının faillerinin bulunması için soruşturma başlatıldı.

Orta Doğu coğrafyasında uzun yıllardır süren iç savaş beraberinde yıkımı ve vahşeti de getirmiş durumda. İç savaşın tarafları olarak pek çok silahlı grup çeşitli terör eylemleri yapıyor. Bu eylemlerin en bilineni ise bombalı araçlarla saldırı… Maalesef örgütler, yüklü miktarda patlayıcı maddeyi bir araç içerisinde kalabalık mekânlarda patlatarak onlarca hatta yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Olaydan tek etkilenen ise hiçbir şeyden haberi olmayan masum siviller. Her eylem sonrası onlarca can kaybı olduğu gibi onlarca da yaralı sayısı oluyor. Siyasi istikrarsızlık devam ettiği müddetçe de bu olayların artarak devam edeceği uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor.

 

İyi Parti’de İstifa Depremi!

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Toraja Halkı Ve Gelenekleri - Ölüleriyle Aynı Evde Yaşıyorlar!

Toraja Halkı Ve Gelenekleri – Ölüleriyle Aynı Evde Yaşıyorlar!

Shall We? Ruhu

Shall We? Ruhu! – Nihat Namuk