in

Yeşil Renk ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yeşil renk ne anlama gelir

Oldukça canlı bir renk olan yeşil, yenilenme ve büyümeyi sembolize eder. Yeşil renk, doğal bir ortamda en çok göreceğiniz renklerden birisidir. Dolaysıyla yeşil renk, ilkbaharın rengi olarak da bilinir ve her şeyin yaşama geri dönmesini ifade eder. Yeşil bir şey gördüğünüzde o şeyin canlı olduğunu düşünürsünüz, değil mi? Yeşil; aynı zamanda denge, huzur ve uyum manasında da gelir. Yeşil, zor bir gün geçirdikten sonra stres atmak için de oldukça iyi bir renktir. Yeşil, dışarıdayken kendimizi iyi hissetmemizi sağlaması ile birçok kişi tarafından bilinir.

Yeşil Renk Sakinleştirir ve Enerji Verir

Yeşil rengi görünce hem şarj olmuş hem de sakinleşmiş gibi hissederiz kendimizi. Üstelik yeşil, pozitif enerji ile dolmamızı da sağlar. Yeşil, iç enerjiye ihtiyaç duymadan yeniden dengeye kavuşmamıza da olanak tanır. Doğanın rengi olan yeşil, zihni ve ruhu sakinleştirmek için tercih edilen bir renktir. Yeşil renk sayesinde beden ve zihin oldukça rahat bir şekilde gevşeyebilir. Üstelik bu renk, endişe ve kaygı gibi durumlar için en iyi çözümdür.

Yeşil Renk ve Kristal Terapi

Kristal terapide, yeşim veya malakit gibi yeşil renkli taşlar, bir varlığın duygusal merkezinin çevresindeki enerjileri eşitlemek için kullanılır. Hindistan’da yaşayan kişiler; yeşilin göğüs çakrasını tespit ettiğine inanır. Göğüs çakrasında kalp, akciğerler ve dolaşım sistemi gibi ögeler yer alır. Kızgın, üzgün ve endişeli olduğumuzda vücudun sözü edilen bölümleri daha çok etkilenir. Dolayısıyla yeşil, vücudun ve zihnin normal haline gelmesine olanak tanır.

Yeşili Evinizde Kullanın

Eğer evinize çekilip dinlenmek ve kendinizi tazelemek istiyorsanız, evinizde yeşil rengi ağırlıklı olarak kullanmanızı tavsiye ederiz fakat bunu yaparken tıpkı doğada olduğu gibi yeşilin daha ham tonlarını kullanmalısınız. Yeşilin çamurumsu formları ise negatif enerjiyi çekmesi ile birçok kişi tarafından bilinir. Dünyada her şeyde olduğu gibi renklerin de zıt etki gösteren versiyonları bulunur.  Dolayısıyla en iyi etkiyi alabilmek için yeşilin doğru tonunu kullandığınızdan emin olmalısınız. Yeşilin verdiği olumlu his, yaşayan her şeyi korumaya çalışacaktır.

Gri Renk Neleri İfade Eder?

8 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Doğal taşlar ve özellikleri

Doğal Taşlar Ve Özellikleri

şifalı taşlar

Şifalı Taşlar