Hayata Dair

Yeni Bir İlişki İçin Hazır Mısınız?

Bir ilişkiyi bitirdikten sonra bir çok kişi yalnız kalmak, kendini dinlemek, kafasını toparlamak isterken kimileri ise bir ilişkiden bir ilişkiye hoplaya zıplaya geçer. Ancak doğru olan insanın kendisine biraz zaman tanımasıdır. Bugünkü yazım bununla ilgili olacak. Yeni bir ilişkiye hazır mısınız? Yeni bir ilişki için hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız? bu sorulara cevap bulacağız birlikte. 

YENİ BİR İLİŞKİ İÇİN HAZIR MISINIZ?

 • Başkalarının ilişkileri sizi mutlu ediyorsa

Arkadaşlarınızın ilişkilerine hasetlenmek yerine onlara bakıp onlar için mutlu olduğunuzda, aşk filmlerini kıskançlık ve gözyaşları ile izlemediğinizde vakit tamam demektir. Başkalarının mutluluğunu kıskanmıyor olmak mutluluğun size geleceğine olan inancınızın tükenmediğinin göstergesidir. Hal böyle olunca da mucizeler hiç beklemediğiniz anda gelir zaten.

 • Randevuya çıkmak istiyorsanız

Yeni birini tanımak için cesaretinizi ve gücünüzü toplamışsınız demektir. Başka birileri dikkatinizi çekmeye başlamıştır. Ayrılığın üzerinden yeteri kadar zaman geçtiğinin ve hayatınıza yeni birini alabilme potansiyelinizin olduğunun en belirgin işareti budur.

 • Yalnızlıktan korkmuyorsanız

Tek başınıza kalmak ve yalnız başınıza bir şeyler yapmak sizi üzmüyorsa, evde oturup hayatınızın aşkını beklemek yerine hayatınızı bir şeylerle doldurmayı tercih ediyorsanız, yeni birini hayatınıza almanıza az kalmış demektir.

 • Sevgi almaya ve vermeye hazır hissediyorsanız

Bir ilişkiniz yokken içinizdeki duyguları aktaracağınız özel biri olmadığı için dünyadaki tüm sıcak duyguları içinizde biriktirmeye başlarsınız. Bu güzel duyguları yeni birisine aktarmaya ve ondan sevgi, ilgi ve destek görmeye hazır hissettiğiniz anda yeni bir aşkın filizlenmesi kaçınılmazdır.

 • Uzlaşmaya hazırsanız

Herkesin birbirini olduğu gibi kabul etmesi gerekir ancak yine de bir ilişki söz konusu olduğunda biraz fedakarlık da yapmak gerekir. Kırmızı noktalarınız belirgin olsa da partnerinizin hoşlanmayacağı özelliklerinizi törpülemek ilk anda zor gelebilir. Ancak bunlarla ilgili konuşmaya ve uzlaşmaya hazırsanız yeni birini hayatınıza almaya da hazırsınız demektir.

 • Birini reddetmekten çekinmiyorsanız

Yalnız geçirdiğiniz zaman diliminde kafanızı toparlamış, bitmiş ilişkinizi sorgulamış, ne isteyip ne istemediğinize karar vermişsinizdir. Nasıl bir partner ile bir ilişki yaşamak istediğiniz kafanızda daha da netleşmiştir artık. Bu sebeple bir yere gitmeyeceğini tahmin ettiğiniz bir ilişki teklifine de kolaylıkla “hayır” cevabını verebilirsiniz.

 • Kendinize ait hobileriniz ve dostlarınız varsa

Bir ilişkiniz varken karşı tarafın hobileri çok istemeseniz de bir anda sizin de hayatınızda yer etmiş olabilir. Bu yalnızlık süreci kendi isteklerinize uygun hobileri bulmak adına faydalı olacaktır. Ve yine eski partnerinizin görüştüğü insanlar ile görüşmek istemeyedebilirsiniz. Bu süreçte doğru dostları ve uygun hobileri buldum diyorsanız artık kendinizi doğru şekilde tanımışsınız ve yeni bir ilişkiye hazırsınız demektir.

 • Geçmiş günleri hatırlamak sizi artık üzmüyorsa

Yaşadığınız anıları hatırlamak sizi üzmüyorsa bu anılardan sadece ders çıkarıp rafa kaldırabilmişseniz yeni bir ilişkinin vakti gelmiştir. Eski sevgilinize karşı beslediğiniz olumlu olumsuz tüm duygular artık yok olduysa anlayın ki siz artık yeni bir ilişkiye hazırsınız!

Yeni bir ilişki için hazır mısınız? yazımdan sonra eski sevgiliniz ile dost kalmak ile ilgili yazım için linke tıklayabilirsiniz.

Eski Sevgili İle Dost Kalınır mı?

İlgili Makaleler

15 Yorum

 1. Benim kafam rahat olsun diye hep reddediyom, gsliba hala hazır değiliyim.
  Ya da yalnızlığı seviyorum

 2. Nasıl oluyor da insan, yaşamına onca güzellik katmış birini günün birinde bu kadar anlamsız bulabiliyor? Sorarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu