in

Yeni Askerlik Dönemi Maaşları Ne Kadar Olacak?

yeni askerlik dönemi maaşları askerlik süresi

Yeni askerlik dönemi maaşları hakkında açıklama İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Fahri Erenel’den geldi. İşte detaylar.

Yeni Askerlik Dönemi Maaşları Ne Kadar Olacak?

İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Fahri Erenel, yeni askerlik dönemi maaşları hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamalara göre askerlik 3 ay zorunlu olacak. Kalan diğer 6 ay içinse çeşitli seçenekler bulunuyor. Kesin karar ise çalışmalar sona erince açıklanacak.

Ya bedel ödenecek ya da maaşlı

3 ay zorunlu yapılacak olan askerlik süresi bitiminde, kalan 6 ay ya bedel ödeyerek tamamlanacak ya da kişi 6 ay daha askerlik yaparak asgari ücret alacak.

Erdoğan’dan açıklama geldi…

TRT özel yayınına katılan Tayyip Erdoğan, öngörülen ve üzerinde çalışmalar devam eden sistem hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları:

Yeni askerlik sisteminde 3, 6, 9, 12 gibi bir düzenleme üzerinde durduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, bu yeni askerlik sistemi düzenlemesi ile birlikte bedelliyi bir kenara bıraktıklarını açıkladı.

Bu süreler ne anlama geliyor?

Yeni düzenlemede amaç, askerlik süresini 9 ay gibi bir standarda getirmek diyen İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Fahri Erenel, 12 ay askerliğin 3 ay düşeceğini 6 ay askerliğin ise 3 ay uzayacağını bildirdi.

Askerlik Süresi Kısalıyor Mu? – Yeni Askerlik Sistemi

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

benzine zam

Benzin ve LPG Zam Duyurusu Yapıldı. Araç Sahipleri Dikkat. Son Dakika.

Cumhurbaşkanlığı İş Arayanlara Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanlığı İş Arayanlara Müjdeyi Verdi!