Astroloji

Yengeç Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Yengeç burcu ve sağlık yazımda sizlere Yengeç burcunun karşılaşması olası sağlık sorunları ve yaygın hastalıkları ile ilgili bilgiler verdim. 

Yengeç burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgelerimiz : Göğüs ve midedir.

-Lenfler, solunum, rahim, kanser, hazımsızlık ve gastrit Yengeç burcu ile ilgilidir.

YENGEÇ BURCU VE SAĞLIK

Yengeç burcu mideyi ve oniki parmak bağırsağını yönetir. Günlük hayatlarında yeme-içmesine dikkat etmesi gerekir. Yoksa sindirim problemleri yaşayabilir. Yengeçler fazla hareketli değildir, yemeğe düşkündür, bu nedenle kolay kilo alabilir. Sporu hayat biçimi haline getirmez ise ilerki yaşlarda metabolizma rahatsızlıklarına kolayca yakalanabilir. Çok çabuk üzüldükleri için bu gibi durumlarda midelerine kramp girmesi olasıdır. Sağlığına dikkat etmeye çalışır sık sık doktora gider. Yengeçlerin ilaçlara karşı hassasiyeti vardır, bu yüzden bilmediği ilaçları doktora danışmadan kullanmamalıdır. Yengeç burcunun yöneticisi Ay’ dır. Bu nedenle duygusal dalgalanmaları çoktur. Psikosomatik rahatsızlıklara yakalanma yüzdesi yüksektir.

YENGEÇ BURCU SAĞLIK SORUNLARI

Yengeç burcu insanı en çok duygusal travmalardan muzdariptir. Yaşadığı olaylardan çok çabuk etkilenir, bu yüzden sakin kalmayı ve olumlu düşünmeyi öğrenmelidir. Genellikle bilinç ile alakalı sorunlar yaşar. Negatif enerjiye maruz kalırsa karın ağrısı çeker. Yengeç kadını yengeç erkeğine göre daha fazla sağlık sorunu ile uğraşır. Süt hormonları olması gerektiğinden fazla çalışır, bu yüzden göğüs rahatsızlıkları yaşayabilir.

YENGEÇ BURCU HASTALIKLARI

Reflü, gastrit, mide sancısı ve göğüs ağrısı Yengeç burcunun en çok karşılaştığı hastalıklar arasındadır. Ağır yemeklerden kaçınarak reflü ve gastritten kurtulabilir. Metabolizması kış aylarında az çalıştığından sık hastalanabilir. C vitamini takviyesi alması önerilir. Dikkat etmezse soğuk algınlığına yakalanır ve zor atlatır. Vücudundaki su dengesini koruması için günde en az iki litre su tüketmesi gerekir. Yeterince su tüketmez ise hücre içi sıvıları dengelenmez ve üreme organlarında düzensizlik yaşayabilir. Kandaki maddelerin oksidasyonu sağlanmazsa hastalıklara davetiye çıkar. Böyle olunca da kendisini mutsuz ve depresif hisseder. Fiziksel sağlığı dışında ruhsal sağlığına da mutlaka dikkat etmeli ve özen göstermelidir. Kendisine zaman ayırmalı, ruhunu rahatlatacak çalışmalar yapmalıdır.

Yengeç Burcu Ve Aşk-Burçların Aşk Hayatı

 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bu aralar burçların sağlıklarına dikkat etmeleri gerekli anlaşılan :) teşekkürler yazı için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu