Astroloji

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine, Yengeç burcu kadını ve Yengeç burcu erkeğinin özelliklerine değindim.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Hakkında

(23 Haziran – 22 Temmuz)

YENGEÇ BURCU yönetici gezegeni AY ’ dır.

Elementi; SU, özelliği ise ÖNCÜ olmasıdır.

Uğurlu sayıları; 2,4,  uğurlu günü; PAZARTESİ , uğurlu taşı ise  İNCİ ‘dir.

Rengi; BEYAZ, DENİZ MAVİSİ VE GÜMÜŞ’ tür.

Bitkileri; BEYAZ GÜL, NİLÜFER, HEZARFEN ÇİÇEĞİ VE KENGER OTU’ dur.

Ağaçları; DEFNE VE KÖKNAR’ dır.

Kıymetli taşı; AY TAŞI, AMBER madeni; GÜMÜŞ’ tür.

Karşıt burcu;  OĞLAK’ tır.

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Akrep, Balık, Kova
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Akrep, Balık
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak, Kova, Balık, Başak

Olumlu özellikleri

Merhametli, hassas, kibar, ısrarlı, yetenekli, iyi bir eş olabilen, tutumlu, sempatik, hayal gücü yüksek

Olumsuz özellikleri

Dağınık, değişken, şüpheci, kıskanç, zaman zaman kendine acıyan, fazla duygusal

Genel Özellikleri

Genelde oldukça arkadaş canlısı, sempatik ve yardımsever olan Yengeç Burcu insanı zaman zaman melankolik, içe dönük ve çelişkili davranışlar sergileyebilir. Mizah duygusu oldukça gelişmiştir, gülmeyi sever. Duygusaldır. Mantıktan çok duyguları ile hareket eder ve karşısındaki insanlara karşı anlayışlı ve itinalı davranır. Dostlarına karşı ilgili ve samimidir. Sakin ve yumuşak ruhludur. Çevrelerine karşı bir duvarları vardır. Ketumdurlar. Yengeçler ancak sevgi ile yönetilebilirler. Sevginin olmadığı iş ortamlarında sorun yaşamaları muhtemeldir. Bazen huysuz ve şüpheci olabilirler.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç Burcu Kadını evinde vakit geçirmeyi sever, anaç bir yapıya sahiptir. İyi niyetli, dürüst ve cana yakın bir mizaca sahiptir. Duygusal, romantik, hassas ve kırılgandır. Macera düşkünüdür. Sezgileri kuvvetlidir. Yengeç burcu kadını ailesine, evine ve alışkanlıklarına düşkündür. Çevresindeki insanlarda şefkat ve iyi niyet arar. Cömerttir ama tutumludur. Maddi anlamda güçlü olmak ve kendisini güvende hissetmek ister. Kendiyle ilgili konuşmaktan hoşlanmaz ama başkaları ile ilgili konularda fikir yürütmeyi sever. Eleştiriyi kabul etmekte zorlanır. İkili ilişkilerde karşısındakine karşı sadık ancak fazlasıyla kıskançtır. Onun için en önemli şey sevgidir.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç Burcu Erkeği dürüst, mağrur, ağır başlı ve naziktir. Duygusal ve hassastır. Yalandan hoşlanmaz. ve güvenmediği insanlarla bir arada bulunmaz. Aile hayatına düşkündür. Onun için en önemli şey saygı ve sevgidir. Sevdi mi tam sever ve kolay vazgeçemez. İlişkilerinde sadıktır. Çevresindeki insanlara değer verir ve yardım etmeye çalışır. Onların zayıf yanlarını bilse de bunları kullanmaz aksine destek vermeye özen gösterir. Pratik zekalıdır. Analiz konusunda yeteneklidir. Sorunları kolaylıkla çözebilir. Suyla ilgili her şeye ilgisi vardır. Alkolü sever. Paraya önem verir, bunun sebebi kendini maddi anlamda güçlü olarak güvende hissetme isteğidir.

Yengeç Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum saatinize göre yükselen burcunuza da bakmalısınız.

Bu aralar gökyüzü karmaşık bu gece gerçekleşecek olan “Kanlı Ay Tutulması” ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Kanlı Ay Tutulması 27 Temmuz 2018

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. “Merhametli, hassas, kibar, ısrarlı, yetenekli, iyi bir eş olabilen, tutumlu, sempatik, hayal gücü yüksek”
    tabi ki oyleyiz :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu