in ,

Yaz Sofraları İçin Dekorasyon Önerileri

Yaz sofraları için dekorasyon önerileri
Yaz sofraları için dekorasyon önerileri

Keyifli yaz akşamlarının vazgeçilmezi yaz sofralarınız için birbirinden keyifli ve etkileyici öneriler derledik. Sofra dekorasyonunuz ve lezzetli sunumlarınız ile akşama damgasını vuran isim olmak istiyorsanız haberimize göz atın deriz. İşte aydınlatmalardan masa örtülerine, birbirinden farklı ve beğeni toplayacak yaz sofraları için dekorasyon önerileri sizlerle.

Misafirlerinizin unutamayacağı eşsiz bir akşam ve yaz sofraları için dekorasyon önerileri için sizleri aşağıya alalım.

Masa dekorasyonunuzu kişiselleştirin

Açık hava sofralarında dekorasyonu kişiselleştirerek kendinizden bir şeyler katmaya ne dersiniz? Nostaljik dokunuşları seviyorsanız sofranızda mutlaka kullanabileceğiniz süsler arasında anneanne dantelleri, makrameler, daha da detaya gireceksek tabakların üzerine koyulmuş kumaş peçeteler, minimal mevsim çiçekleri, masaya koyabileceğiniz isim kartları gibi küçük jestler size ve zevkinize özel, gelenleri hoşnut tutacak birkaç küçük örnek.

Yaz sofraları için dekorasyon önerileri

Doğallıktan vazgeçmeyin

Wabi Sabi’yi duydunuz mu hiç? Kısaca şöyle açıklayalım; bireyi doğanın parçası olarak gören, yaşamını geçirdiği mekanda doğadaki uyum ve denge unsurlarını kusurlarıyla kabul etmeyi savunan bir yaşam felsefesi diyebiliriz. Örneklemek gerekirse, ahşap bir masaya sahipsiniz ve sırf eskidiği için onu kullanmak istemiyorsunuz. Wabi Sabi işte bunu yapmayın diyor, bırakın eskisin, o eskidikçe güzelleşecek diyor. Bu şekilde eskimiş masaların vazgeçilmezi ahşap aksesuarlar, hasır aksesuarlar ve keten tarzı masa örtüleri ile doğallığa adım atabilirsiniz.

Yaz sofraları için dekorasyon önerileri

Bu yılın trendi tropik desenlere yer açın


Bu yılın dekorasyon trendleri arasında yer alan tropik desenler, sofralarımıza kadar geliyor. Sevdiklerinize adeta tropik bir adada akşam yemeği vaadedeceğiniz tropik dokunuşlara sahip masanızda unutulmaz bir akşama imza atacaksınız. Egzotik çiçek desenli masa örtüleri, uygun renkte yemek takımı, büyüklü küçüklü palmiye yaprakları, kaktüsler, tropik meyveler ve size tropik havayı hissettirecek her tür akseuar. Yemek sonrası keyifli bir sohbet için bahçenize atacağınız renkli minderler de aklınızın bir köşesinde bulunabilir.
Yaz sofraları için dekorasyon önerileri
Yaz sofraları için dekorasyon önerileri

Kreatif direktör Arpi Torosyan’dan öneriler;

Arpi Torosyan, yaz akşamlarının vazgeçilmez trendi olan ahşap ve uzun bir masa ve masanın etrafında dizilmiş klasik bahçe sandalyelerinden oluşan bir düzenlemeyi tavsiye ediyor. Kareli masa örtüleri (Kırmızı, yeşil ya da mavi tonlarda olabilir), tabakların altına koyulmuş ve aşağı sarkan keten peçeteler ve servis yapmanızı kolaylaştıracak, masadaki fazlalıkları üzerine koyabileceğiniz tekerlekli servis sehpası da aklınızda bulunması gerekenlerden birkaçı.
Yaz sofraları için dekorasyon önerileri
Yaz sofraları için dekorasyon önerileri

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Nasıl Kilo Alırım?

Nasıl Kilo Alırım? Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

En güzel teknolojik ürünler

Erkeklerin Sahip Olması Gereken En Güzel Teknolojik Ürünler