Astroloji

Yay Burcu Özellikleri

Yay burcu özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Yay burcu kadını ve Yay burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Yay Burcu Özellikleri

(22 Kasım- 21 Aralık)

Yönetici gezegeni; Jüpiter

Elementi; Ateş

Uğurlu sayıları; 3, 5, 7

Uğurlu günü; Perşembe

Uğurlu taşları; Firuze, Mavi topaz

Renkleri; Turkuaz, Mor

Çiçekleri; Leylak, mor menekşe, karanfil, kırmızı gül

Ağaçları; Meşe, huş, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak, şeker kamışı, badem kayısı

Kıymetli madeni; Kalay

Karşıt burcu; İkizler

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Koç, Aslan
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Koç, Aslan
Sekste uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Terazi, Yay, Balık

Olumlu özellikleri

Neşeli ve keyiflidir. Dışa dönük ve enerjiktir. Özgürlüğüne düşkündür. Kolay adapte olur. İyi niyetlidir. Felsefik ve olgundur. Hayal gücü yüksektir.

Olumsuz özellikleri

Fazlaca iyimserdir. Zaman zaman kaprisli ve sorumsuz olabilir. Kolay sıkılır ve sabırsızdır.

Genel Özellikleri

Oldukça becerikli ve pratik olan Yay burcu insanı ele aldığı her işe ciddiyetle eğilir ve başarı ile gerçekleştirir. Samimi ve iyimser yapısı ile tanınır. Toy zamanlarında dikkatsiz ve heyecanlı davranmış olsa da gerekli olgunluğa erdikten sonra geçmiş yaşamlarından ders çıkarmayı iyi bilir. Özgürlüğüne çok düşkündür, kısıtlanmaya gelemez. Patavatsızdır. Maceracı olduğu için hiç düşünmeden risk alabilir.

Yenilikleri seven Yay burcu insanı oldukça meraklıdır, araştırmayı ve keşfetmeyi sever. Çok yönlüdür ve birden fazla konuyla aynı anda ilgilenebilir. Modları bir anda düşüyorsa bu sıkıldıklarını gösterir. Yaşamayı çok sever ve hayattan keyif almak ister. İhtiyacı olan gezmek, görmek, öğrenmek ve keşfetmektir, orta karar giden hiç bir şeyden hoşlanmaz. Kendisine faydası olmayacağını düşündüğü insanları hayatına katmaz. İyimser, enerjik, zeki, özgür, girişken ve güler yüzlüdür.

Oldukça duygusaldır, sanatı, güzel şeyleri ve konforu sever. Fazlaca iyi niyetli ve verici olduğundan kimi zaman bu iyi niyeti insanlar tarafından suistimal edilebilir. Kendisi ise asla çıkarcı değildir. Partner konusunda fazla seçici değildir. Mistik ve gizli konular onlar için ilgi çekicidir. Maddi konularda pratik bir zekaya sahiptirler. Kısa yoldan para kazanmak isterler. Şans oyunları onlar için eğlence kaynağıdır.

Detaylar içinde kaybolmayı sevmez, sabırsız bir yapısı vardır. Yalnız kalmayı sevmez, yapacak bir şey bulamazsa bunalıma girebilir. Mutlaka bir hedefi olmalıdır. Organizasyon yeteneği gelişmiştir.

Yay Burcu Kadını

Kültürlü kişiliği ile bir ortamda kolayca fark edilir. Esprili, neşeli, alımlı, duyarlı ve akıllıdır. Hassas bir yapısı vardır. Zaman zaman kırılgan olabilir ama affedicidir. Birden fazla konuyla ilgilenebilecek bilgiye ve pratik zekaya sahiptir. Kavrama yeteneği yüksektir. Huzursuzluğu sevmez, huzursuzluk hissettiği ortamları terk eder. Sıkılgandır. Dostlarına önem verir, oldukça fedakardır, neşeli yapısıyla sevilen bir dosttur.

Eğlenceyi, gezmeyi, farklı yerler görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı çok sever. Maddiyatının güçlü olmasını ister, para onun için bir amaç değil araçtır. Savurganlık derecesinde cömert olabilir.

Sevgilisi ile önce dost olmak ve ona güvenmek ister. Özgürlüğüne düşkün olduğu için baskılanmaktan hoşlanmaz. Evlilikten korkar. İlişkisinde özgür olduğunu hissederse evlenip sadık bir partner olabilir. İlgiyi, sohbeti ve fikir alışverişini sever ve beraber olduğu kişiyle de bunları yapabilmek onun için önemlidir.

Yay Burcu Erkeği

Entellektüel, duyarlı, kibar, bilgili ve beyefendi tavırlarıyla dikkat çeken bir yapısı vardır. Her zaman bu şekilde yaşamak ister. Sevecen, konuşkan ve ılımlı tavırları ile herkes tarafından sevilir. Arkadaşlıklara ve dostluklara önem verir. Aktif olmayı sever, durağanlıktan hoşlanmaz. Kapalı ortamlardansa açık havada bulunmayı tercih eder.

Meraklıdır, araştırmayı ve öğrenmeyi sever. Açık sözlüdür bazen sınırı aşar ve istemeden pot kırabilir. Tutumluluk konusunda pek başarılı değildir.

Yay burcu erkeği yalnızlığı sever, özgür olmaktan hoşlanır. Evlilikten çekinir, bağlanmak istemez. Karşı cinste güzelliğin yanında kültürlü ve bilgili bir kafa yapısı da arar. Etkilendiği kadına yoğun bir biçimde ilgi gösterip aradığını bulamazsa sıkılıp uzaklaşabilir. Evliliği düşünmesi için gerçekten sevmesi gerekir, severse bağlanır ve evlenip iyi bir partner olabilir. Ancak ilişkisinde belli özgürlükleri olması şarttır.

 

**Yay Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum yeri ve doğum saatinize göre yükselen burcunuzu da öğrenmeli, yükselen burcunuzun özelliklerini de okumalısınız.

Sevgiyle…

Burçların Renkleri, Kokuları Ve Çiçekleri Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu