in

Yaşlı Adamı 500 Metre Sırtında Taşıdı

sağlık görevlisi yaşlı adamı 500 metre sırtında taşıdı

Kar yolları kapamaya devam ediyor. Kayseri’de rahatsızlanan yaşlı adamı, ambulansın sokağa girememesi sebebiyle bir sağlık görevlisi sırtında taşıdı.

Yaşlı adamı 500 metre sırtında taşıdı

Neredeyse tüm yurtta etkili olan kar yağışı, bazı illerde ve bu illere bağlı olan köylerde yolların kapanmasına sebep oluyor. Kayseri’nin İncesu ilçesinde yaşayan ve rahatsızlanan 82 yaşındaki Ali Gencer için ambulans çağrıldı. Sokağa giremeyen ambulans eve yaklaşık 500 metre uzaklıkta durmak zorunda kaldı. 

Yaşlı adamı 500 metre sırtında taşıdı

Kayseri, İncesu’da yaşayan KOAH hastası, 82 yaşındaki Ali Gencer, solunum sıkıntısı çekmeye başlayınca yakınları 112 Acil’i arayıp yardım istedi.

Gelen çağrı üzerine Çardaklı mahallesine gelen ekipler, kar sebebiyle evin bulunduğu noktaya gidemediler. Kar sebebiyle kapanan yolu yürüyerek geçen ekipler, ilk müdahaleyi yaşlı adamın evinde yaptı.

Sağlık personeli adamı sırtladı

Ekipler ilk müdahaleyi hastanın evinde yaptı. Daha sonra hastayı ambulansa götürebilmek için sağlık görevlisi Hacı Hasan Durmuş 82 yaşındaki yaşlı adamı sırtlayarak 500 metre boyunca ambulansa kadar yürüyerek götürdü. Ambulansla İncesu Devlet Hastanesi’ne götürülen Gencer, tedavi altına alındı.

Türkiye’den Kar Manzaraları “Karma Haberler”

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2018'in En Çok Güldüren Tweetleri

2018’in En Beğenilen Tweetleri

Yaşlı Kadın Haluk Levent'in Sahnesine Neden Aniden Çıktı?

Yaşlı Kadın Haluk Levent’in Sahnesine Neden Aniden Çıktı?