Hayata Dair

Yararlı Taşlar

Yararlı taşlar yazımın yedinci bölümünde opal, pembe kuvars, pirit, rodokrozit, rutilli kuvars, sedef, selenit, sitrin, sodalit ve spinel taşları ile ilgili bilgi vereceğim.

OPAL- Gök kuşağı taşı

Kist ve tümörler üzerinde etkili olduğu söylenir. Büyülere karşı kullanıldığından bahsedilir. Çok renkli olması sebebiyle gök kuşağı taşı olarak da anılır. Evlenme, boşanma, iş değiştirme, ev değiştirme gibi hayatın içindeki değişimler süresince rahatlamaya ve uyum sağlamaya yardımcı olur. Yengeç, Boğa ve Terazi burcunun taşıdır. Kalp ve boğaz çakrası ile uyumludur.

PEMBE KUVARS (PINK QUARTZ)- Sevgi taşı

Hastalık ve travmalara karşı kalbi korur. Mutluluk hissi verir. Ametist ile birlikte kullanıldığında enerjiyi arttırır ve aşk duygusunu güçlendirir. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç ve Başak burçlarının taşıdır. Boğaz ve kalp çakrası ile uyumludur.

PİRİT ( PYRİTE)- Demir taşı

Erkeksi güçler için yardımcıdır. Mikroplara karşı savaşma direncinin artmasına yardım eder. İçeriğindeki demir sebebiyle iletken özelliği vardır. Ağrıların giderilmesine destek olur. Aslan burcunun taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

RODOKROZİT ( RHODOCHROSİTE)- Aura taşı

Stres sebebiyle oluşmuş hastalıkların giderilmesine destek olur. Aurayı temizler. Duygusal sorunlar ve panik atak gibi konularda etkilidir. Aslan ve Akrep burçlarının taşıdır. Kök, karın ve kalp çakrası ile uyumludur.

RODONİT ( RHODONİTE)- Detoks taşı

Kilo vermeye yardımcıdır. Vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerden arınmayı sağlar. Duygusal anlamda güçlenme konusunda destekçidir. Boğa burcunun taşıdır. Kalp ve kök çakrası ile uyumludur.

RUTİLLİ KUVARS ( RUTILETED QUARTZ)- Telepati taşı

Hastalık sırasındaki iyileşme sürecini hızlandırır. Saç dökülmelerini engelleyerek saçların sağlıklı uzamasına yardım eder. Telepati ve sezgi konusunda etkilidir. Aslan, Boğaz ve İkizler burçlarının taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

SEDEF ( MOTHER OF PEARL)- Bereket taşı

Bereket, cesaret ve güç taşı olarak anılır. Toprak enerjisini çekerek vücuda verir ve dinçlik sağlar. Bedeni toksinlerden arındırır. Kan oluşumuna, karaciğer, dalak, böbrek, mide, bağırsak ve mesane hastalıklarının iyileşmesinde destekçidir. Hormonları dengeler. Boğa, İkizler, Yengeç, Yay ve Kova burçlarının taşıdır. Kalp çakrası ile uyumludur.

SELENİT ( SELENİTE)- Temizleyici taş

Aurayı temizler. Dışarıdan gelen olumsuz enerjilere karşı kalkan görevi görür. Enerjiyi dengeler. Balık burcunun taşıdır. Ayrıca tüm burçlara da uygundur. Taç çakrası başta olmak üzere tüm çakralarla uyumludur.

SİTRİN ( CİTRİNE)- Para taşı

Para ve başarı taşı olarak anılır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Enerji eksikliğinde tamamlayıcı görevi görür. Sarı rengi nedeniyle zenginliği ifade eder. İkizler, Koç ve Aslan burcunun taşıdır. Karın ve taç çakrası ile uyumludur.

SODALİT ( SODALİTE )- Mantık taşı

Mantık, akıl ve nirvana taşı olarak nitelendirilir. Kan basıncının dengelenmesine yardımcıdır. Duyguların paylaşımı konusunda destekçidir. Beyin gücünü arttırdığı söylenir. Yay burcunun taşıdır. Göz ve boğaz çakrası ile uyumludur.

SPİNEL- Umut taşı

Hastalıklar ve travmalar konusunda etkilidir. Olumsuz düşünceleri yok eder. Vücudu deşarj ettiği söylenir. Özgüven duygusu verir. Boğa ve Akrep burçlarının taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

Yararlı taşlar yazımın sekizinci ve son bölümünde görüşmek üzere.

Değerli Taşlar: Zümrüt, Yakut, Safir

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Her ne kadar benim burcumun taşı olmasa da tüm arkadaşlarıma duyurulur. Bana hediye almak isterseniz RODONİT alın belki bi yararı olur :D

  2. Hepsinin birbirinden farklı özelikleri var.Taş olarak değersiz gördüğümüz nesnenin bu kadar çok özellik barındırması sizce de ilginç değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu