Teknoloji

Xioami Mi TV 4S Duyuruldu!

75 inçlik bir canavar. Xiaomi’nin tam 75 inç boyutundaki yeni televizyon modeli Xiaomi Mi TV 4S duyuruldu.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de resmi mağazasını da açan Xiaomi, yeni televizyon modelini duyurdu. Tam tamına 75 inç olan Xiaomi Mi TV 4S, bu yılın ikinci çeyreğinde 4 farklı ekran modeliyle karşımıza çıkan S serisinin yeni üyesi oldu.

Xiaomi Mi TV 4S Özellikleri

Akıllı televizyon ailesine ait olan modelin dış çerçevesi ise neredeyse yok denilebilecek düzeyde Xiaomi Mi TV 4S aynı zamanda ‘curved’ yani kavisli ekran barındırıyor. Ancak benzerlerine oranla kavis oranı çok daha hafif. Neredeyse yok denilecek düzeyde dediğimiz panele sahip modelin alt kısmında bulunan bar içerisinde ise anakart, işlemci, hoparlör ve giriş çıkış birimleri gibi televizyonu kalınlaştıran parçalar bulunuyor.  4K ekranıyla ise kullanıcılara adeta görsel bir şölen sunan yeni model, ses kalitesi yönünden de oldukça iddialı. Lansman sırasında aktarılan bilgilere göre akıllı televizyon, DTS-HD ve Dolby ses standartlarına destek veriyor.

4 çekirdekli 64 bitlik bir işlemci gücüne sahip olan Xiaomi Mi TV 4S, 2 GB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip. S serisinin diğer modellerinde gördüğümüz PatchWall UI ve AI ses tanıma gibi gelişmiş teknolojileri de barındırıyor. PatchWall adlı yapay zeka yazılımı sayesinde izlenen içerikleri analiz ederek kişisel öneriler sunan ürün, Çinli dev üreticinin diğer akıllı televizyon modelleri gibi modüler yapıda. Bu sayede kullanıcılar ileride komple televizyonu değiştirme gereği duymadan, HDR ve Dolby Atmos gibi teknoloji desteklerine kavuşabiliyorlar.

Xiaomi Mi TV 4S Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Fiyat performans ürünleriyle adından oldukça söz ettiren ve oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip Xiaomi, fiyat performans özelliğini bu üründe de kullanmış gibi. 75 inç boyutundaki televizyonun çıkış fiyatı 1152 $ yani yaklaşık 6200₺. Ülkemizde bu özelliklere sahip diğer marka televizyonlar 8000₺ üzerinde bir fiyatta seyrediyor. Ancak üzücü bir durum var ki ürünün ülkemizde veya Avrupa pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Bu konuda yapılmış bir resmi açıklama henüz mevcut değil. Akıllı televizyon ilk olarak ise 23 Kasım tarihinde Çin’deki kullanıcıların huzuruna çıkacak.

Mucizevi Teknolojik Buluş Grafen Nedir?

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu