GündemTeknoloji

Xiaomi Mağazası Türkiye’de İlk Kez Açılıyor | Tarih Belli Oldu!

Çin’in elektronik devi Xiaomi, Türkiye pazarına giriş yaptı. Ne zaman açılacağı belli olmayan Xiaomi Mağazası için artık resmi tarihte belli oldu.

Birbirinden kaliteli fiyat-performans ürünleriyle dünyaya ve Türkiye’ye nam salan Xioami, ilk mağazası Mi Store’u, İstanbul’da yer alan Vadi İstanbul AVM’de açıyor. Geçtiğimiz sürede EVOFONE’un temsilciliği konusunda yaşanan ciddi sorunlar artık çözülmüş ve ortada bir pürüz kalmamış gibi. Çünkü Vadi İstanbul AVM’de EVOFONE distribütörlüğünde ilk Xiaomi Mağazası olacak Mi Store için açılış tarihi kesinleşti.

Xiaomi Mağazası Açılıyor

Nedir Bu Xiaomi?

Mağaza açılımından bahsetmişken, şirket hakkında da genel biraz bilgi verelim. Xiaomi 2010 senesinde Lei Jun önderliğinde kurulmuş Çin, Pekin merkezli bir teknoloji şirketi. 2011 senesinin Ağustos ayında ilk akıllı telefonunu piyasaya süren şirket, bu süreden sonra akıllı telefonları piyasaya sürmeye devam etti ve şu an dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi konumuna geldi. Bu başarı ile birlikte merkezinin bulunduğu Çin’de büyük bir pazar payı kazandı ve akıllı ev (IoT) cihaz ekosistemi de dahil olmak üzere daha geniş bir tüketici elektroniği dizisi geliştirmeye başladı. Mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayar, akıllı bileklik vb. bir çok teknolojiyi tasarlar, geliştirir ve satışını yaparlar. 2014 Temmuz ayında Flipkart aracılığıyla Hindistan pazarına giren şirket aynı zamanda Malezya, Singapur, Brezilya gibi ülkelerde de genişlemektedir ve ülkemizde de ilk mağazasını açacak olan şirket gün geçtikte büyümeye devam etmektedir.

Onur Çon’dan Açıklamalar

Evofone Genel Müdür Yardımcısı Onur Çon, açılacak ilk mağaza ve diğer planlanan mağazalar ile ilgili bir kaç açıklamada bulundu; “EVOFONE olarak farklı kategorilerdeki ürünleri, tüm dünyada beğeniyle kullanılan Xiaomi’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü olmaktan dolayı gururluyuz. Bugüne kadar olduğu gibi dünyanın sayılı markalarından birinin ürünlerini daha Türk tüketiciler ile buluşturacağız. Bu hizmetimizin yanı sıra teknik servis alanındaki deneyimlerimiz ile müşterilerimize proaktif ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vereceğiz” dedi.

Sözlerine iki mağaza daha açmayı planladıklarını söyleyen Onur Çon sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu iki mağazada Xiaomi ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilecek olan tüketiciler, 160 farklı Xiaomi ürün seçeneğini de yerinde deneyimleyebilecekler. İstanbul ve Türkiye genelindeki Mi Store sayımızı kısa süre içerisinde artırmak da öncelikli iş planlarımız arasında yer alıyor. Tüm bu gelişmeler ışığında Xiaomi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bugüne kadar olduğu gibi teknoloji sektöründeki dinamikleri değiştireceğimize inanıyoruz” ifadeleri ile sözlerini bitirdi.

İlk Xiaomi Mağazası Mi Store için Resmi Tarih!

Distribütör firma EVOFONE tarafından yapılan açıklama ilk Xiaomi Mağazası olan Mi Store, Vadi İstanbul AVM’de 16 Eylül Pazar günü saat 12:00’da resmi olarak açılacak. Açılışta EVOFONE’dan yetkililerde bulunacak. Planlara göre açılacak ikinci mağaza ise yine İstanbul’da açılacak. Bayrampaşa’da yer alan Forum AVM içerisinde açılması planlanan ikinci mağaza, bölgesel açıdan da önem taşıyacak.

Teknofest 20-23 Eylül Tarihlerinde İstanbul’da

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bu markayi merak ediyorum baya. Telefonumun omru dolmak uzere. Muhtemelen xiaomi tercih edicem bi sonrakini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu