in ,

BayıldımBayıldım

WhatsApp’tan Yeni Özellik! Görüntülü Ve Sesli Konuşmada Kişi Sayısı 8’e Çıktı

whatsapptan yeni özellik

WhatsApp’tan yeni özellik!  Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması whatsApp görüntülü ve sesli konuşmada katılım sayısını 8’e çıkardı. Korona virüs nedeniyle  WhatsApp’da toplamda 4 kişi katılım sağlanan görüntülü ve sesli konuşma iki katına çıkartıldı. WhatsApp’ta sesli ve görüntülü toplu katılımda sıkıntı yaşayan kişiler başka uygulamalar tercih ediyordu. 

WhatsApp tasarımcıları artan talep doğrultusunda  Korona virüs salgını nedeniyle sesli ve görüntülü grup görüşmelere katılan kişilerin sayısını arttırdı. Katılım sayısı 4 iken bu sayı iki katına çıkartıldı. Böylelikle insanlar daha fazla kişilerle  aynı anda görüntülü veya sesli konuşabilecek.

WhatsApp’tan Yeni Özellik! Görüntülü Ve Sesli Konuşmada Kişi Sayısı 8’e Çıktı

WhatsApp’ta korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sesli ve görüntülü grup görüşmeleri talebi  arttı. Tasarımcılar bu talebinin artması sonucu katılan kişilerin sayısının 2 katına çıkarttı. Bu özellikten yararlanmak için kullanıcıların WhatsApp uygulamasını güncellemesi gerekiyor.  Güncelleme yapan kullanıcıların bundan böyle 8 kişiye kadar grup görüşmelere katılabileceklerini duyurdu.

8 KİŞİ AYNI ANDA KATILABİLECEK

WhatsApp bu konuyla ilgili  kendi blogunda duyuru yaptı. Duyuruda yayınlanan açıklama şu yöndeydi. “Covid-19 salgını nedeniyle insanlar evden çıkmıyor. Bu doğrultuda sesli ve görüntülü grup görüşmelere talep arttı. Artan talep doğrultusunda katılan kişilerin sayısı 2 katına çıkarıldı. Programı güncelleyen kullanıcılar bundan böyle 8 kişiye kadar grup görüşmelere katılabilecek” açıklaması yapıldı.

YENİDEN YÜKLEMENİZ GEREKECEK

Yapılan açıklamada daha önce bu işlevin sadece test sürümlerinde olduğu belirtildi. WhatsApp’ın yeni özelliğini aktif hale gelmesi için uygulamanın yeniden yüklenmesi ya da güncellemesi yeterli olacağı ifade edildi.

Katılımcı ekleme sürecindeyse değişikliğe gidilmedi. Yeni grup çağrısı oluşturma tuşuna tıkladıktan sonra görüşmenin formatı (sesli veya görüntülü) seçiliyor. Sesli ve görüntülü konuşulmak istenen kullanıcıların eklenmesi gerekiyor.

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA

WhatsApp tasarımcıları, grup görüşmelerin katılımcılarını çoğaltma gerekliliğini Kovid-19 pandemisi ile gerekçelendirdi. WhatsApp tasarımcıları konuya şu yönde açıklık getirdi. “Pandemi nedeniyle çoğumuz dostlarından ve ailelerinden uzak kaldı. Bu nedenle dünyanın dört bir ucunda insanların sesli ve görüntülü aramalara talepleri çoğaldı. WhatsApp’taki sesli ve görüntülü grup görüşmelerini daha fazla kullanmaya başladı” açıklamasında bulundu.

Telefondan Silinmesi Gereken Programlar! Google Uyardı!

10 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rap Müzik Nedir?

Rap Müzik Nedir?

Sinir gazı

Sinir Gazı Nedir?