Teknoloji

Whatsapp, Mesaj Silme Özelliğinin Süresini Artırıyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, gönderilen mesajın silinebilme özelliğini uzatmaya karar verdi.

WABetaInfo tarafından duyurulan habere göre Whatsapp, gönderilen mesajlar için ‘Herkesten Sil’ özelliğinin süresini artırmaya karar verdi. Şirket, 1 saat olan mesaj silme süresini 13 saatin üzerine çıkarmayı planlıyor.

Whatsapp Mesaj Silme Özelliğini Artırıyor

Herkesten Sil Özelliğinin Süresini Daha Önce de Uzatılmıştı

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 2017 senesinin sonlarına doğru ‘Herkesten Sil’ adlı yeni özelliğini duyurmuştu. Gönderilen mesajları kendi uygulamamızda silebiliyor ancak karşı taraftan silemiyorduk. Bu gelen özellikle beraber yanlışlıkla gönderilen mesajların önüne bir nebze geçmek mümkün olmuştu. Ancak bir sıkıntı vardı ki mesaj silme süresi, özellik ilk çıktığında sadece 7 dakikaydı. Daha sonra kullanıcıların olumsuz tepkilerine cevapsız kalmayan şirket, bu süreyi 1 saate uzattı. Bu özellik 1 saate uzasa bile bu maalesef karşı tarafın mesajınızı okumasına engel değil şayet telefon başında değil ise. O yüzden yanlış gönderdiğiniz veya karşı tarafın görmesini istemediğiniz mesajları silmek için mesajı gönderir göndermez bu özelliği kullanmanızda fayda var.

WABetaInfo Tarafından Aktarılan Bilgi

Twitter’da Whatsapp ile ilgili en yeni özellikleri vb. konuları en ince detayına kadar anlatan Twitter hesabı WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye göre, mesajı silme süresi 13 saate çıkacak. Aslında verilen bilgide tam saat mevcut. 13 saat 8 dakika ve 16 saniye. Bu da demek oluyor ki gece vakti veya gündüz vakti çevrenize gönderdiğiniz anlamsız bir mesajı silmek için oldukça yeterli bir süreniz olacak.

Whatsapp Yedeklenmiş Mesajları Silmeyi’de Planlıyor

Mesaj silme süresinin değişmesi dışında bir diğer değişiklik ise Whatsapp yedeklenmiş mesajlarında bekleniyor. Google ile Whatsapp arasında yapılan anlaşma yakında yürürlüğe girecek. Whatsapp ve Google, Android kullanıcılarının, Google’ın bulut platformu olan Google Drive’da yedeklenen eski mesajları silecek. Bunu önlemek için ise yapabileceğiz şeyler mevcut.

İki dev firma arasında yapılan anlaşma neticesinde 12 Kasım’dan sonra Google Drive’a kopyalanan sohbet ve medya yedekleri, Drive depolama kotasından düşmeyecek. Ancak bundan bir ay sonra Android kullanıcılarının Drive içerisinde depolanan eski sohbet yedekleri silinecek. Bunu önlemek için 12 Kasım tarihinden önce son bir kez manuel olarak yedeklemelisiniz. Yedeklerini iCloud üzerine yapan iOS kullanıcıları için ise herhangi bir sorun şuan için görünmüyor.

Call of Duty Black Ops 4 Activision’un En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Kendim silebildiğimde mutlu oluyorum. Ama karşı taraf bana yazdığını silince merak ediyorum. Ne desem bilemedim ki :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu