Teknoloji

WhatsApp Gruplarına Yeni Güncelleme Geldi!

WhatsApp gruplarına yeni güncelleme geldi. Çıktığı günden beri hayatımızda çokça yer alan WhatsApp, yaptığı güncellemelerle kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün gelen ve WhatsApp tarafından resmi olarak duyrulan yeni güncelleme ise çoğu kişiyi sevindirecek cinsten!

WhatsApp Gruplarına Yeni Güncelleme Geldi!

WhatsApp tarafından bir süredir test edilen grup davetiyesi özelliği resmen duyruldu. İletişim ile ilgili en sık kullanılan uygulama olan WhatsApp, öneri ve şikayetleri ciddiyetle takip ettiğini bir kez daha kanıtladı. Gelen şikayetler ve öneriler doğrultusunda, uzun süredir test aşamasında olan grup davetiyesi özelliği duyruldu.

Gruplar ile ilgili yeni güncelleme ve detayları ise şu şekilde;

WhatsApp tarafında duyrulan yeni güncellemenin detaylarına göz atacak olursak, ilk gözümüze çarpan önemli detay; kullanıcının hangi kişiler tarafından gruplara eklenebileceğini belirleyebileceği bir seçenek olması. Aynı zamanda gruplar için kimlerden davetiye alabileceğini de yine kullanıcılar belirleyebiliyor olacak.

WhatsApp grup davetlerine yönetim özellikleri

WhatsApp kullanıcılarının sıkça kullandığı, bir o kadar da şikayetçi olduğu özelliklerden biri gruplar…Yapılan yeni güncelleme ile birlikte kimlerin size davetiye yollayabileceğini ve kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğine siz karar veriyorsunuz. Eğer gruba ekleme izni vermediğiniz bir kişi sizi bir gruba eklerse, ekranınızda bir bildirim çıkıyor. Bu bildirimdeki butonlar yardımı ile gruba girebilir ya da bu daveti geri çevirebilirsiniz.

Peki bu özelliği nasıl aktif hale getirebilirsiniz?

Gruplar ile ilgili gelen bu yeni güncellemeyi aktif hale getirmek için şu basit adımları izleyebilirsiniz;

  1. WhatsApp
  2. Gizlilik
  3. Gruplar

Bu üç adımı izlediğinizde karşınıza bir ekran çıkıyor. Bu ekranda;

  • Hiç kimse
  • Kişilerim
  • Herkes

olmak üzere 3 farklı seçenek çıkıyor. Hiç kimse seçeneğini aktif hale getirdiğinizde listenizde bulunan ve sizi rehberine kaydeden hiç kimse, davetini kabul etmediğiniz sürece sizi gruba alamıyor. Kişilerim seçeneğini aktif hale getirdiğinizde rehberinizde kayıtlı olan herkes sizi davetiye gerektirmeksizin bir gruba ekleyebiliyor. Herkes seçeneğini seçtiğinizde de tüm WhatsApp kullanıcıları sizi gruplara, davetiye göndermeksizin ekleyebiliyor.

Grup davetiyeleri onaylanmazsa ne olur?

WhatsApp tarafından geliştirilen ve resmen duyrulan bu yeni güncellemede, yollanan davetiyelere 3 gün içerisinde hiçbir şekilde onay vermediğiniz sürece davetiye kendini otomatik bir şekilde iptal ediyor.

Davetiye geldiğinde ise grup açıklaması, gruba dahil olan kişiler, grubun ismi gibi tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

5G Teknolojisi Ne Zaman Hayatımıza Girecek?

Bu yeni güncelleme ülkemizde de çok yakında kullanılmaya başlanacak.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Bir whatsapp grubum bile yok anlıyor musunuz fjfjf oyi ki de yok yahu saka bir yana artik yetişmek mumkun degil güncellemelere

  2. Vallaji sonuna kadar okudum. Her gün yeni bir wp grubuna eklenmekten sıkılan bendeniz gibiler için ilaç gibi olmuş

  3. Çok güzel olmuş. Velilerimde numaram var. Beni gruplara ekleyip duruyorlar. Sıkıldım gruplardan çıkmaktan. Bide açıklama yapmaknzorunda kalıyordum.

  4. Kullanıcının hangi kişiler tarafından gruplara eklenebileceğini belirleyebilmesi özelliğini beğendim. Zira tanımadığım insanlar da alakasız gruplara ekleyebiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu