in

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım

Dünya Çalkalandı! Wayfair Nedir?

Wayfair Skandalı

Dünyaca ünlü Amerikan e-ticaret sitesi Wayfair hakkındaki iddia hakkındaki son dakika haberleri dünyayı sarstı. Mobilya ve ev eşyalarının satıldığı Wayfair sitesinde, kaçırılan çocukların da alınıp satıldığı iddia ediliyor. Söz konusu iddialar komplo teorisi gibi görünse de, sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı tesadüfler iddiaların gerçekliğini kanıtlamaktadır. Wayfair olayı nedir?

Mobilya ve ev eşyalarının satıldığı Wayfair sitesi inanılmaz bir iddia ile gündeme geldi. Bir sosyal medya kullanıcısı, dolaplar, çekmeceler, halılar gibi ürünleri 10-15 bin dolarlık fiyatlarla satmanın nedenini paylaştı. Kısa bir süre içinde Twitter’da gündemde olan Wayfair krizi, 2016’da patlak veren Pizza Gate skandalı olarak başlıkları alan komplo teorisine benzerliğiyle dikkat çekti.

Wayfair Çocuk Kaçırıyor

Wayfair Skandalı

Söz konusu sitede bir ürünün değeri 12 bin dolar ve ürüne 17 yaşında kaybolan Samiyah Mumin’in adı verilmiş. Sosyal medya kullanıcıları bunun bir tesadüf olamayacağını iddia ediyor. Aynı şekilde Yaritza Storage Cabine olarak sunulan ürünün değeri 13 bin dolar! Ürünün diğer sitelerdeki değeri 300 doları geçmezken yaşı 16 olan Yaritza adında kayıp bir kız var…

Binlerce Twitter kullanıcısı iddianın gerçek olduğundan emin olarak yorumlar yapıyor. Bu noktada, “indirimli ürünlerin yer aldığı sayfada ürün detaylarında kayıp çocukların adı yazıldığı” iddiası söz konusu. İddialar bununla da sınırlı değil; Şirketin web sitesinde ürünlerin fotoğraflarının arka planında “organ ticareti” ve benzeri konularda kitaplar olduğu belirtiliyor.

Yetkililerden Açıklama

Newsweek’e konuşan şirket yetkilileri, “Tabii ki, bu iddialar gerçek değil. Bu ürünler doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır. Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını da  kabul etti. Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için, ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sağlamak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdık. “açıklamasını yaptı.

 

Wayfair Açıklama Yaptı! Kan Dondurucu İddialar Dünyayı Salladı!

 

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

octoberfest nedir? nerede düzenlenir?

Octoberfest Nedir? Nerede Düzenlenir?

Selülit nasıl azaltılır

Selülit Nasıl Azaltılır?