in

SinirlendimSinirlendim

Wayfair Açıklama Yaptı! Kan Dondurucu İddialar Dünyayı Salladı!

Wayfair açıklama

ABD’de sosyal medya üzerinde cuma gecesi bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan bu iddia sosyal medyada büyük ses getirdi ve bütün dünyanın gündemine oturdu…Gündeme gelen kan dondurucu iddialar internet üzerinden mobilya satan Wayfair isimli internet sitesi hakkındaydı. Bu korkunç iddialarda Wayfair sitesi üzerinden çocuk ve insan kaçakçılığı ve seks ticareti yaptığı söylenmeye başladı. Atılan iddialardan günler sonra Wayfair açıklama yaptı.

Wayfair Açıklama Yaptı!

ABD’de çok popüler olan Reddit isimli paylaşım platformunda cuma gecesi ortaya bir iddia atıldı. Bu korkunç iddia önce ABD’de daha sonra tüm dünya kamuoyunda gündem oldu…

WAYFAİR AÇIKLAMA YAPTI

Bir kullanıcının “komplo teorisi” başlığı altında ortaya attığı iddiada Wayfair’in sattığı pahalı dolap markalarının isimlerinin kaybolan çocukların isimleri olduğu öne sürüldü. 10 bin dolardan pahalıya satılan dolapların hem Wayfair hem de üçüncü parti satıcılar tarafından satıldığı belirtildi. Dev şirketin insan kaçakçılığı ve çocuk ticareti yapıldığı söylendi. Hatta paravan olarak dolap satışını kullandığını üstelik bu şekilde mesajlaştıkları da öne sürüldü.

Ortaya atılan bu komplo teorisinin ardından Wayfair dolapların satışını durdurdu. Şirket, iddiaları ortadan kaldırmak için böyle bir adım attıklarını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklama şu yönde;

Elbette bu iddialarda hiçbir gerçeklik payı yok. Bu dolaplar endüstriyel kullanıma uygundur. Bu nedenle bu denli yüksek fiyatta satılıyorlar. Bu dolapları siteden kaldırma nedenimiz ise isimlerini değiştirmek. Daha detaylı ve kapsamlı bir ürün tanımı yazmak. Ayrıca ürünün daha iyi fotoğraflarını çekmektir” açıklamasını yaptı.

AKILLARA PIZZAGATE’İ GETİRDİ

Büyük boyutlardaki saklama üniteleri aracılığıyla çocuk kaçakçılığı yapıldığı iddiası herkesi şok etti. Bu iddialar akıllara 2016’daki “Pizzagate” komplo teorisini de gündeme getirdi. 2016 yılındaki başkanlık seçimleri öncesinde Demokratların adayı Hillary Clinton’ın seçim kampanyasını yürüten John Podesta’nın gizli yazışmaları ortaya çıkmıştı. Seçim arefesinde gündeme gelen iddiaya göre Podesta, gizli bir şekilde şifreli yazışmıştı. Aynı şekilde birçok üst düzey Demokrat Parti yetkilisinin bir pizza restoranı üzerinden insan ve çocuk kaçakçılığı ve seks ticareti yaptığı öne sürülmüştü.

Kısa süre içerisinde yalanlanan ve gerçek olmadığı ortaya çıkan iddia hem ABD kamuoyunun hem de uluslararası kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Dünya Çalkalandı! Wayfair Nedir?

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Selülit nasıl azaltılır

Selülit Nasıl Azaltılır?

adrenochrome nedir? nasıl elde edilir?

Adrenochrome Nedir? Nasıl Elde Edilir?