Hayata Dair

Vücuttaki Benler Ne Anlama Gelir?

Vücuttaki benler çoğu zaman güzellik sembolü olarak bilinir. Peki, ya başka anlamları da varsa? Kadim Çin kültürüne göre, vücuttaki benler karakteriniz, kimliğiniz hatta geçeceğiniz hakkında ipucu veriyor. Gelin bir göz atalım.

Vücuttaki Benler Ne Anlama Gelir?

Alındaki Benler

Çin astrolojisi alında bulunan benleri refah işareti olarak kabul eder ancak benin tam konumuna göre bu başka anlamlara da gelebilir. Alnınızın sol tarafında bulunan benin şanssızlık getireceğine inanılır. Bu her işiniz ters gidecek anlamına gelmez. Sadece bazı işler için uğraşacağınız anlamına gelir. Eğer ben alnınızın ortasında ise, hesap bilgelik ve iyi bir evliliğiniz olacağına işarettir aynı zamanda hayatınız boyunca anne babanız da ya da iş hayatınızdaki sizden kademli kişilerle iletişimde olmaya devam edeceğiniz anlamına gelir. Sağ taraftaki bense, sizin partnerlik konusunda başarılı birisi olduğunuz anlamına gelir. Bu şirket ortağı ya da evlilik olarak yorumlanabilir.

Kaşlarınızın İçinde ya da Çevresindeki Benler

Vücuttaki benler konumuza kaşlarla devam ediyoruz. Kaşlarda ben çıkması oldukça ender rastlanan bir durumdur. Ancak eğer bu ender duruma sahipseniz gurur duyabilirsiniz. Çünkü kaşta bulunan ben, zeka, yaratıcılık ve yetenekli olma anlamına gelir. Ayrıca zenginlik ve ünü de temsil edebilir. Eğer ben kaşınızın altında ise sağlıklı bir hayata işaret eder. Kaşınızın üstünde bulunması ise aile ve arkadaşlarınızla kötü ilişkiye işaret eder. Ayrıca para konusunda şanssız biri olduğunuza da delalettir. Kaşlarının tam yanında beni olanlarsa doğuştan lider karakterine sahiptir, kontrol sahibi olmayı diğer insanlardan daha fazla severler ve gücü iyi yönetirler.  

Burundaki Benler

Burundaki ben sıklıkla çok çalışmaktan korkmayan ve özgüven dolu insanlara işaret eder. Bazı durumlarda bu kişilerin egolarının yükseldiğini görebiliriz. Aynı zamanda iyi ve samimi bir arkadaş olurlar Eğer bunu nasıl ucunda ben varsa o sizin kolayca sakinleşebilen, Ancak bazen düşünmeden söylediği şeyler için pişmanlık duyan birisi olduğunuz anlamına gelir. Burnunuzun sağındaki ben insanlarla yakın ilişkiler kurma tutkunuza işaret eder. Burnunuzun solunda bulunan bense, hayat boyu yaşayacağınız mücadeleleri gösterir.

Yanaktaki Benler

Yanağında beni olan birini görürseniz ya da yanınızda ben varsa bunun içe dönük ve samimi bir karaktere sahip olma anlamına geldiğini bilmelisiniz. Bu karakterdeki insanlar çok hassas yapıda olsalar da tehlike altında tam anlamıyla değişip büyük bir cesaret timsaline dönüşebilirler. Ayrıca fiziksel özellikleri atletizm gibi sporları meslek olarak becerebilecek kadar iyidir. Sağ yanaktaki ben, ailesini her şeyden önde tutan bir karakter anlamına gelir. Eğer benimle sol yanak sayısal insanlara bazen içe dönük ve sessiz yapınız dan dolayı kendini beğenmiş bir izlenim verebilirsiniz. Yani insanlarla tanışmak için daha girişken olun ve hayatı daha cesurca yaşayın. Bunu yapmak günlük hayatınıza renk katacak

Dudaktaki Benler

Dudağın yanındaki benler her zaman çok çekici görünür özellikle kadınlarda. Vücuttaki benler arasında, dudaktaki benler, görünüşe inkar edilemez bir cazibe ve dişilik katar. Ancak acaba bu benim anlamı görünüşü kadar güzel mi? Kısaca evet. Eğer beniz üst dudağınızın sol veya sağ köşesinde bulunuyorsa hayattan en iyisini beklediğiniz anlamına gelir. Ayrıca tam bir yemek meraklısısınız. Alt dudağınzdaki bense çocuklarınızın uğraştıkları işlerde çok başarılı olacakları anlamına gelir

Çenedeki Benler

Çenesinde ben olan insanlar etkileyici, yardımsever, inatçı ve azimli olurlar, gerçekçi bir bakış açısına sahip olup yeni bir şey denedikleri zaman her türlü sonuca kendilerini hazırlarlar. Çin astrolojisine göre çenemizi sürekli hareket ettirdiğimiz için çenesinde ben bulunan insanlar tam bir seyahat tutkunudurlar.

Çenenizin yanındaki beni de oldukça önemi vardır. Eğer sağ tarafta ise çok mantıklı ve diplomatik olduğunuza, sol tarafta ise açık sözlü, lafını esirgemeyen ve sonuna kadar dürüst bir insan olduğunuz anlamına gelir. Birçok insan sizi bu özelliklerinden dolayı sever.

Kulaktaki Benler

Çin astrolojisine göre kulaklar bir insanın karakterini ortaya koyar. Yani eğer kulağınızda bir beniniz varsa büyüleyici bir karaktere sahipsiniz demektir. Güven duyulası, sadık ve iyi kalpli bir insansınız. Kulak memesindeki ben, seçkin, refah dolu, zengin bir hayat anlamına gelir. Eğer ben kulağınızın içinde bulunuyorsa, bu sizin eşi benzeri bulunmayan zekanıza işaret eder. Belki dünyadaki en zeki insan olmayabilirsiniz, ancak olağanüstü esprileri ve çok hızlı bir öğrenme yeteneğine sahipsiniz. Her iki kulakta birden ben bulunması ise kolay ve mutlu bir hayatın işaretçisidir. Bu yüzden hayatı doya doya yaşayın.

Boyundaki Benler

Vücuttaki benler yazımızda sıra boyundaki benlerde. Genel olarak boyundaki ben sert ama sevilebilir bir karakterde olduğunuz anlamına gelir. Kendiniz olun yeter. İnsanları kendinize çekmekte hiç zorluk yaşamayacaksınız, bunun için doğal karizmanıza da teşekkür edebilirsiniz. Ancak boyundaki benin başka bir anlamı da yok değil. Çin astrolojisinde boyun kafa ve gövde arasındaki bağlantıyı yani ruhsal ve fiziksel alanları arasındaki bağlantıyı sembolize eder. Boyunda bulunan benim bu iki alan arasındaki enerjiyi bozduğuna ve hayal kırıklığına işaret ettiğine inanılır. Ayrıca boynunu tam ortasında bulunan ben biraz asi bir yapınız olduğunu da gösterir.

Omuzdaki Benler

Omuzdaki ben karakterinizdeki sorumluluk duygusuna işaret eder. Görevlerden korkmazsınız ve her türlü zorlukla mücadele etmeye hazırsınız. Problem çözme konusunda uzman olduğunuz için bunu kullanmak isteyen insanlar mutlaka olacaktır. Herkese yardım etmediğiniz zamanlarda kendiniz suçlu hissetmeyin. Onun yerine kendinize şunu sorun: yardım isteyen siz olsaydınız, size yardım eder miydi? Eğer cevap hayırsa o kişi de sorunları da harcadığınız zamana değmez. Başkalarının dertleri ile uğraşırken kendinizi ikinci plana atmayın. Kendi hayatınızın önceliği olmalı

El ve Parmaktaki Benler

Vücuttaki benler deyince elleri de işin içine katmak gerekir. Bu durumda her şey beni hangi parmakta olduğuna ve parmağın kısımlarına göre değişiyor.

Baş Parmaktaki Benler

Baş parmağınızın uç kısmında ben varsa, bu sizin kararlı olduğunuza ve güçlü zihniyete işaret eder. Baş parmağınızın ortasındaki ben, ailenize duyduğunuz sevgiyi de kendi ailenizin kurmak için sahip olduğunuz tutkuya işaret eder. Baş parmağınızın dibindeki bense karşı cinse aşırı derecede çekici geldiğiniz anlamına gelir. İşaret parmağının uç kısmında bulunan ben 2 anlama gelebilir. Ya yasalara ve kanunlara saygılı ya da hukukun otoritesini zorlamayı seven biri olduğunuz anlamına gelir.

İşaret Parmağındaki Benler

İşaret parmağının ortasında bulunan bense oldukça mücadeleci ve karakteriniz olduğu anlamına gelir. Her zaman kazanan taraf olmayı sevdiğinize işaret eder. Eğer işaret parmağınızın dibinde ben varsa paylaşmayı sevmeyen bir insan olabileceğinizi ve hatta ilişkilerinizde bile her şeyin kontrolünü elinde tutan bir kişi olduğunuzu gösterir.

Orta Parmaktaki Benler

Orta parmağın iç kısmındaki ben sağlam bir ahlak anlayışına sahip olduğunuz ve asla prensiplerin izin dışına çıkmayacaksınız anlamına gelir. Orta parmağın orta kısmındaki ben sorumluluk sahibi olduğunuzu ve insanlara sahip olduğunuz ilişkilere verdiğiniz değeri gösterir. Orta parmağın dibindeki bense hayata karşı gerçekçi bir yaklaşım içinde olduğunuz ve her kararınızı mantıksal çerçeve de verdiğiniz anlamına gelir.

Yüzük Parmağındaki Benler

Şimdi sıra yüzük parmağında. Uç kısmındaki ben sanatçı ruhlu biri olduğunuz anlamına gelir. Duygularınızı sanat yoluyla ifade etmekte oldukça başarılısınız. Yüzük parmağının ortasındaki bense ihtişam demektir. Oldukça hırslı bir insansınız ve yaptığınız her şeyi en iyi şekilde yapmak istiyorsanız kafanıza koyduğunuz şey yapacağınızı olan inancımız tamdır. Yüzük parmağının dibinde bulunan ben duygusal ve hassas yapınıza işaret eder.

Serçe Parmağındaki Benler

Serçe parmağına geçelim. Uçtaki ben, oyunculuğa olan tutkunuzu işaret eder. İnsanların ilgisini çekmeyi ve onları eğlendirmeyi seviyorsunuz. Orta kısımdaki bense planlı bir yapıda olduğunuzu ve doğaçlama yapmaktan kesinlikle hoşlanmadığınız anlamına gelir. Serçe parmağın dibinde bulunan bense araştırmacı bir kişiliğe sahip olduğunuz anlamına gelir.

Avuçtaki Benler

Avuç içindeki benlerin oldukça romantik ve geçmişleri ve amaçları olduğuna inanılır. Efsaneye göre bu benler geçmiş hayatta verilen sözleri simgeler. Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse, önceki hayatlarında beraber olan aşıklar, sonraki hayatta da birbirlerine sevdiklerine dair verdikleri söz sayesinde, birbirlerini daha kolay tanıyabilmek için avuçlarındaki bu bene sahiptirler. Bu yüzden eğer sağ avucunuzdaki ben bir başkasının sol avucunda ki benle örtüşüyorsa ya da tam tersi ise, geçmiş hayatınızdaki aşkınızı buldunuz demektir. Zaten gerçek aşk her zaman bir yol bulur.

Koldaki Benler

Kollarımızda genellikle birden fazla ben bulunur ve bunları birbirleriyle birleştirdiğimiz zaman ilginç bir anlam ortaya çıkar. Çin astrolojisine göre bu benler, kararlı ve çok yönlü bir insan olduğunuz anlamına gelir. Hata yapmaktan değil de karşınıza çıkan fırsatları kaçırmaktan korkarsınız. Bu sebeple her zaman gözümüzü karartıp maceraya atılırsınız. Ayrıca zor durumlarda bile oldukça sabırlısınız. Aileniz ve arkadaşlarınız, onları sadece zor zamanlarda rahatlatmayı başarabildiğiniz için değil, aynı zamanda harika tavsiyelerde verebildiğiniz için çok şanslılar.

Göğüsteki Benler

Çin Astrolojisi göğüsleri gücün sembolü olarak kabul eder. Vücuttaki benler yazımızda son maddemiz göğüsteki benler. Bu yüzden göğsünüzde ben bulunması sıkı çalışmalarının sonucunda başarılı bir kariyer ve çabucak tanınırlık kazanacağınız anlamına gelir. Ayrıca büyük ihtimalle endişeden uzak sakin bir hayat sürmeyi istediğiniz için göğsünüzdeki ben size bu konuda iyi şeyler müjdelemektedir. Ancak en büyük kusurunuz tembelliğinizdir. Eğer üstesinden gelmeyi başarabilirseniz, birçok kişinin hayalini kurduğu o lüks hayata kavuşabilirsiniz. Eğer göğsünüzde kırmızı bir ben varsa endişelenmeyin. Bu harika bir belirti tutkuyu cömertliğiyle gelecekte çocuklarınıza sahip olacağınız güzel ve sevgi dolu ilişkiyi temsil eder böyle bir ben zamanı geldiğinde en iyi anne veya baba olacağınız anlamına gelir.

Zerdeçalın Cilde Yararları yazımı okumak için tıklayın

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Çene haricinde hepsivar.Kulaklarda içinde , kulak memesinde dışında da var 2 kulağımda da var
  5 Mayıs 2000 sabah doğum yükselen yengeç im.
  Gezegen dizilmesi

  1. “Serçe parmağın dibinde bulunan bense araştırmacı bir kişiliğe sahip olduğunuz anlamına gelir.”

   Ne kadar da doğru demiş.. Teşekkür ederim bilgiler için..

 2. Benim göğsümde kırmızı bir ben var ..bu çok dikatimi çekti yaş 33 evli değilim ama
  Dudağında sol tarafta v nin tam yanında 3 tane üçgen şeklinde ben var bide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu