Gündem

Vücut Kıllarını Temizlemeyen Kadın. Genç Kadına Tepkiler Büyüyor

Vücut kıllarını temizlemeyen kadın. Genç kadına tepkiler çığ gibi büyüyor. Üstüne üstlük bunu sosyal medya hesabından paylaşan kıza büyük tepkiler geldi.

Vücut Kıllarını Temizlemeyen Kadın. Genç Kadına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Ana Calatayud Perez-Manglano uzun süredir tıraş olmuyor. Sebebini ise çok tembel ve üşengeç olmasına bağlıyor. Kıllı bacak fotoğraflarıyla sosyal medyada gündem olan Ana Manglano, ”belki daha sonra tekrar epilasyona başlarım fakat, fotoğraflarımı paylaştığım andan itibaren on binlerce çok acımasız yorumlar aldım ve toplumun bu baskıcı tavrı beni üzüyor diye dile getirdi.

Kasım 2018’den Bu Yana Kıllarını Almıyor

İspanya Valensiya’da bir üniversitede güzel sanatlar okuyan Ana Calatayud Perez-Manglano, Geçtiğimiz Kasım 2018 yılından beri vücut kıllarını almıyor. Bacaklarının kıllı halini fotoğraflayıp, videoya çeken kadın bunları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Hem kadınlardan hem de erkeklerden çok acımasız yorumlar aldığını ifade eden Ana, bu yorumlar karşısında oldukça üzgün.

Tepkilere Üzüldüğünü Söyledi

‘Sürekli olarak vücut tıraşı olmaktan ve toplumun bir şekilde farklı beklentilerinden sıkıldım ve yoruldum, artık insanların ne dedikleri, ne söyledikleri umurumda değil’ diyen genç kıza bazı erkek takipçilerinden gelen bazı yorumlar ise şöyle: ”Cinsel ilişki istemiyorsan bunu söylemenin farklı yolları da var. Bunu biz erkeklere neden yapıyorsun? Böyle bir kızla sevgili olmam, böyle bir kızla sevgili olduğumu düşünemiyorum.”

50 Binden Fazla İzlendi

Ana’ya kadın takipçilerinin bile yazdıkları senden ‘utanıyoruz’ mesajları genç kadını şaşkınlığa uğrattı. Ayrıca bir kişinin ‘depresyonda mısın?’ mesajı oldukça dikkat çekti. Kendi hemcinsi olan kadınların bile çok az destek veren, bazı kadınların destek yorumlarında bulunarak onlarında cesaretlendiklerini dile getirdi. Kıllarını aylardır almayan genç kadının videosunu 50 binden fazla kişi izledi.

Hızlı Yemek Yaşam Süresini Azaltıyor mu? Uzmanlar Açıkladı!

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Üşengeçlik diyince aklima sadece ismet geliyor iyi ki kiz olarak dogmadin ismet fjdjdjd canini yiring

  2. Ben beğenmiyorum. Temizlik olarak görüyorum. AMa yaptığına da saygım bar ben yapar mıyım yapmam

  3. Guinness rekorlar kitabına hazırlansın bare, bu nasıl bi iticilik. Ayrıca kötü kokuda mevcuttur. Ay düşündüm de… Bu arada Kasımdan bu zamana ne kadar çok uzamış

  4. Saygı duyuyorum kendi tercihi sonuçta Fakat bana ufacık kıldan dahi rahatsızlık duyan biri olarak pek içaçıcı görünmedi Çünkü çok kıllı bölgede koku durumuda mevcuttur Buda hijyen için sıkıntılı bi durum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu