Gündem

Vicdansızlık! Kargayı Kanatlarından Çubuğa Gerip Astılar!

Edirne’de vicdansızlığın da bu kadarı dedirten bir olay yaşandı. Yavru bir kargayı kanatlarından gerip çubuğa iple astılar! Yapılış sebebi ise diğer kargaları korkutması!

Kargayı Kanatlarından Çubuğa Gerip Astılar!

Edirne’de yavru kargaya dehşete düşüren işkence! Diğer kargaların korkması için bir çubuğa gerilen yavru karga, iple balkona asıldı!

Yaşanan olayı tesadüfen kameralara alan vatandaşlar, videoyu sosyal medyaya yükleyince hayvanseverler tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, kargaya işkence yapanların amacının diğer kargaları korkutmak olduğu söylendi.

Kargaya yapılan işkence an be an kameralara kaydedildi!

Edirne’de yaşanan vicdanları sızlatan olay hayvanseverlerin tepkisini çekti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler aynı zamanda Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’ne yollandı.

Tepkiler çığ gibi!

Dernek yetkilileri videoyu izledikten sonra yaşanılan vicdan sızlatan olayın incelenmesine ilişkin, Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe yazdı. Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Ece Büyükgöze, yaşanılan bu olayla ilgili “üzüntü verici” yorumunu yaptı ve açıklamalarda bulundu.

Olayı şiddetle kınadıklarını söyleyen Büyükgöze, olayı anlamakta güçlük çektiklerini, bir canlıya bunun yapılmasının akıl alır bir şey olmadığını ve olayın takipçileri olacaklarını bildirdi.

Başka kargaları korkutmak için yapıldığı söyleniyor

Vicdanları sızlatan olayın bir ana okulu karşısında yaşanmasının çocuklar üzerinde olumsuz etki bıraktığını söyleyen Ece Büyükgöze açıklamalarına; ana okulu öğretmenleriyle görüştüklerini, ana okulunda eğitim gören küçük çocukların bu üzücü olaydan etkilendiklerini söyledi.

Hayvanların asılarak bu şekilde sergilenmesi ya da diğer hayvanları korkutma maksadı ile bu şekilde asılmasını kınadıklarını ifade eden Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Ece Büyükgöze, son zamanlarda hayvanlara uygulanan şiddetin ve işkencelerin arttığına dikkat çekti ve tüm vatandaşları hayvanlara karşı daha duyarlı olmaya davet etti.

İlginizi Çekebilir: Duvar Üstündeki Kediyi Yumrukladı!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu