in ,

Verimli Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı?

Verimli Sosyal Medya Kullanımı

Artık hayatımızın vazgeçilmez parçası olan sosyal medya hesaplarımıza gün içinde sık sık yer veriyoruz. Hayatımızın her anını paylaştığımız bu mecraları da verimli kullanmamız gerekiyor. İşte sizlere verimli sosyal medya kullanımı hakkında birkaç küçük tüyo!

İşte sizlere verimli sosyal medya kullanımı hakkında birkaç küçük tüyo!

Günlük rutinlerimiz arasında yer alan işe gitmek, uyumak, yemek yemek, spora gitmek gibi vazgeçemediğimiz ya da zorunlu olduğumuz davranışlarımızın arasına eklenen sosyal medya kullanımı, mutlaka kontrol altına alınması gereken bir hastalık diyebiliriz. Bu alışkanlığımızı sisteme sokabilirsek kendimize ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırabiliriz. İşte verimli sosyal medya kullanımı hakkında sizlere önerilerimiz:

Verimli Sosyal Medya Kullanımı

  • Sosyal medya hesaplarınız için saat dilimleri belirleyin. Örnek vermek gerekirse, sabah kalktınız işe giderken yolda geçen zamanı değerlendirmek için Twitter hesabınıza girip güncel haberleri takip edebilir, haberler yerine birkaç fotoğraf görmek istiyorsanız Instagram’a girebilirsiniz. Öğle yemeğinizi yerken de Facebook hesabınıza giriş yaparak, kimler ne yapıyor bu süre içinde göz gezdirebilirsiniz.
  • Facebook hesabınızı çok sık kullanıyorsanız, yorum yaptığınız bazı gönderiler veya beğendiğiniz görsellerin bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bu sayede önemli gelişmeler için bildirimleri almaya devam ederken, daha az önemli ya da önemsiz olan gönderiler için bildirim alıp zaman kaybetmemiş olursunuz.
  • Twitter hesabınızda ilgi alanlarınıza göre listeler oluşturabilirsiniz. Bu sayede takip ettiğiniz onlarca kişi arasında yaptığınız liste ön planda gösterilecek ve gereksiz tweetlerle vakit kaybetmemiş olacaksınız.
  • Telefon ya da tabletten makale ya da haberleri okuyarak çokça vakit geçiriyorsanız, okumanızı kolaylaştıran, daha sonra okumak için saklama yapabileceğiniz Pocket ya da Instapaper gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Mobil Güzellik Uygulamaları Güzelliğinize Güzellik Katıyor!

Twitter artık eskisi kadar popüler değil, yalnızca sıcak gündemi takip edebilmek adına giriş yaptığımız bir uygulama haline döndü. Instagram ise, sosyal medyada en çok vakit geçirdiğimiz sosyal medya uygulamalarından biri diyebiliriz. Birincilik bayrağı ise yıllardır olduğu gibi hala Facebook’un elinde. Yıllardır aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız Facebook’u daha verimli kullanmanız için sizleri şöyle alabiliriz;

“Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı”

“Shall We? – Yardım”

“Shall We? – Goygoy”

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadınların Vazgeçilmezi: Protez Tırnak

piyasalar

Seçimin Ardından Piyasalar