Seyahat

Venedik Gezisi Yapacak Olanlar Dikkat!

Tatiliniz geldi ve Venedik gezisi mi yapmak istiyorsunuz? Gitmeden önce bu haberimizi mutlaka okumalısınız!

Venedik Gezisi Yapacak Olanlar Dikkat!

Dünya’da en çok turist çeken yerlerden biri olan Venedik’e gidecekseniz bilmeniz gereken önemli bir gelişme var. Venedik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre artık Mayıs ayından itibaren gelenlerden ayakbastı parası alınacağı açıklandı.

Turizm bakanı karşı çıktı

Venedik Belediyesi’nin aldığı bu karardan sonra, Turizm Bakanı sert açıklamalarda bulundu. “Turist kovucu bir yer mi olmak istiyoruz” diyen bakan Gian Marco Centinaio, karar için “işe yaramaz ve zarar verici” ifadelerini de ekledi…

Günübirlik giriş yapanlardan alınacak

Venedik Belediyesi başkanı Luigi Brugnaro, 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren şehre gelecek olanlardan günlük 3 Euro alınacağını bildirdi. Bu ücretin gelecek yıldan itibaren 10 Euroya kadar çıkması planlanıyor. Alt kurulda oylanan ve oy çokluğuyla kabul edilen proje, üst kurula sunulacak. Üst kurul da projeyi onaylarsa uygulama başlayacak.

Ücret nereler için geçerli?

Venedik’e günübirlik gelenler için yapılacak bu uygulamaya, tarihi şehir merkezi ve şehir çevresinde bulunan adalar da dahil.

Kimlerden ücret alınmayacak?

Bu uygulamada Venedik’te yaşayanlardan, eğitim görenler ve bu bölgelerde bulunan otellerde kalanlardan ücret alınmayacak.

Ödemeyenlere para cezası

1 Mayıs 2019 itibariyle yürürlüğe girmesi beklenen ve 3 Euro olacak ücretin, 1 Ocak 2020 itibariyle 6 ve 10 Euro arasında olması bekleniyor. Şehre giren ve bu ücreti ödemediği tespit edilen turistler, 100 ile 450 Euro arasında ceza ödeyecek.

Vizesiz Ülkeler – T.C. Vatandaşlarının Vizesiz Gidebileceği Ülkeler Listesi

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu