Kültür - Sanat

Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi 11 Mayıs’ta

Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi 11 Mayıs’ta sanatseverlere merhaba demeye hazırlanıyor. Bienalin Türkiye Pavyonu bu sene İnci Eviner’in obje, video, performans, ses ve desen gibi birbirinden farklı ögeleri bir araya getirdiği “Biz, Başka Yerde” isimli yapıtı ile sanatseverleri ağırlayacak.

Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi 11 Mayıs’ta

İnci Eviner’in birbirinden farklı objeleri biraraya getirerek oluşturduğu ve Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda sergilenecek olan “Biz, Başka Yerde” sergisi 11 Mayıs 2019 ve 24 Kasım 2019 tarihleri arasında gezilebilecek.

Dünyadaki en ünlü ve ses getiren etkinliğinden biri olan Venedik Bienali’nin 58. Uluslararası Sanat Sergisi İstanbul Kültür Sanat öncülüğünde ve Fiat sponsorluğunda gerçekleşecek.

Biz, Başka Yerde…

Bu sergisinde Türkiye Pavyonu’nu bir sahneye dönüştüren Eviner, itina ile çizdiği desenlerden yola çıkacak ve aynı zamanda yeniden biçimlendirdiği videolara, objelere, seslere ve mimari ögelere yer vererek görsel ve duygusal katmanlar oluşturacak.

Toplu yer değişimlerinin sonucunda ortaya çıkmış mekanlar… “Biz,Başka Yerde” ziyaretçileri görecekleri bu mekanlarda bireylerin anıları ve birbirleri ile nasıl ilişki kurdukları hakkında derin bir düşünce yolculuğuna çıkarmaya davet ediyor.

Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi

Prömiyer 9 Mayıs’ta

Türkiye Pavyonu, 1943 yılında Hannah Arendt tarafından yazılan “Biz Mülteciler” isimli metinde anlatılanlara benzer hikayeler yaşatıyor içinde.

Bienalin prömiyeri 9 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak. 9 Mayıs Perşembe günü Türkiye’den ve uluslararası sanat ve akademi dünyasından önemli isimlerin yer alacağı açılışa Bülent Eczacıbaşı, Cengiz Eroldu ve Oya Ünlü Kızıl gibi isimler de katılacak.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Erdal Beşikçioğlu Bir Delinin Hatıra Defteri ile Denizli Ve Diyarbakır’da!

 

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu