Gündem

Vazelinin Petrol Jelatini Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Vazelinin petrol jelatini olduğunu biliyor muydunuz? Yani vazelin, petrolden üretilen bir maddedir. Renksiz, kokusuz ve yapışkan olan bu maddenin birçok farklı kullanım alanı vardır. Vazelin, birçok yerde yardımımıza koşmasına rağmen de fiyat konusunda oldukça hesaplı sayılır.

Vazelinin Petrol Jelatini Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Pertolden üretilen vazelin kokusuz, yapışkan ve renksiz bir maddedir ve neredeyse hayatımızın her anında bizlere fayda sağlayacak özellikleri vardır. Fiyat konusunda da hesaplı olan vazelinin yararları ve yanınızda taşımanız için geçerli sebepleri sizler için derledik.

Kadınlar onu özellikle dudaklarımızı ve topuklarımızı yumuşatmasıyla ve cildimizi nemlendirmesi ile biliyor. Ama bundan çok daha fazlası var. Bir kere vazelin sürdüğün her yerin canlandığını ve parladığını görmeniz kaçınılmaz. Çünkü vazelinin hücreleri yenilemek gibi bir gücü var. Sonra vazelin tam bir masaj yardımcısı.

İşte vazelini evinizin baş köşesine koymanız ya da çantanız da taşımanız için geçerli 10 sebep:

1- Makyajınızı temizlerken vazelinden ufak yardımlar alabilirsiniz. Ayrıca oje sürmeden tırnaklarınızın kenarını, boya sürmeden saçlarınızın alnınla birleştiği noktaları vazelinlerseniz taşmaları önlemiş olursunuz.

2- Parfüm sıkmadan önce vücudunuza temas edeceği bölgelere vazelin sürerseniz parfümünüzün kokusu daha kalıcı olacaktır.

3- Yazları bacak arası ya da göğüs altı gibi sürtünmeye maruz kalan bölgelere vazelin uygulayabilirsiniz. Böylece kayganlaşan bu bölgeler tahriş olmayacaktır.

4- Hani bazen olur ya çantanızın pantolonunuzun ya da elbisenizim fermuarı bir türlü kapanmaz. İşte bu gibi durumlar da fermuara vazelin sürerseniz kapanmasını sağlayabilirsiniz

5- Vazelin deri ayakkabı, deri mont ve çantalarınız pas parlak yapar.

6- Sivrisinekler vazelini ve kokusunu sevmezler. Yazları vücudunuzun açık yerlerine vazelin sürerek sivrisineklerden korunabilirsiniz.

Güneş Kremleri Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

7- Vazelinin şarap lekelerini, mum artıklarını, kıyafetlerde ki makyaj kirlerini, mobilyalarınızda ki su izlerini çıkarma gibi işlevi de vardır.

8- Eğer yüzüğünüz sıkıştıysa parmağınıza çok az bir miktar vazelin sürün , hemen çıkacaktır.

9- Makyaj yaparken daha parlak bir görüntü için yanaklarınıza vazelin sürebilirsiniz. Vazelin ayrıca kirpiklerinizin parlak, kaşlarınızın yatık görünmesini de sağlar.

10- Dövme yaptırdıysanız Dövmeleri koruma , iyileştirme ve nemlendirme için de vazelin oldukça etkilidir.

Ufak bir not:

Vazelini saç kremi olarak da kullanabilirsiniz. Ama şampuandan hemen önce!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Vayy be vazelin sen neymişsin. Bi tek kuruyan cildim için kullanıyorsum. Artık daha fazla kullanım alanını biliyorum.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu