Gündem

Vatandaşa Geber Diyen Nail Noğay Görevden Alındı. Şok Gelişme.

Vatandaşa geber diyen Nail Noğay görevden alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevden alındı. Vatandaşın isyan ettiğini bir haberi twitter’da Geber başlığı ile paylaştı ve olan oldu.

Vatandaşa Geber Diyen Nail Noğay Görevden Alındı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay sosyal medya hesabında paylaştığı bir yazı sebebiyle görevden alındı. “Açız, çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöp toplamaktan geliyorum. Evde kal demesi kolay” diyen vatandaşa “Geber” cevabını verince görevden alınıp hakkında soruşturma başlatıldı.

Evde Kal Demesi Kolay

Bir süredir tüm dünya gibi Türkiye’nin de uğraştığı korona virüs ile ilgili devletin evde kalın tavsiyeleri üzerine bir çok vatandaş sokağa çıkmayarak kendini izole etti ancak evinden çalışamayan ve işe gitmek için dışarı çıkan vatandaşlarımız hala var. İşte bunlardan birisi de dar gelirli bu ablamız. “Çocuklarım aç nasıl evde kalayım” dedi ve haklı olarak isyan etti. Çocuklarım aç, çalışmak zorundayım diyen bu ablaya bir devlet görevlisinden çok ilginç bir tepki geldi. Gelen tepki üzerine devlet görevlisi Nail Noğay hemen görevden alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

İşte o inanılmaz cevap.

vatandaşa geber diyen nail nogay

 

Bakanlık Görevden Aldı ve Hakkında Soruşturma Başlattı!

Vatandaşa verdiği cevabın hemen ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevinden alınarak hakkında soruşturma başlatıldı. Yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı basın açıklaması yapıldı ve açıklamada; “Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi. İşte o belge.

nail nogay paylaşımı

 

Vatandaşa Geber Diyen Nail Noğay’a Cevap; Kimse Sahipsiz Değildir!

Bakanlık yaptığı açıklamada Birlik ve beraberlik ruhuna değinerek, yaralayıcı bir dil ve üslubun devletin hiç bir kademesinde kabul edilemeyeceğini dile getirdi. Yazıda “Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz değildir” ibaresi kullanıldı.

Nail Noğay Kimdir?

Nail Noğay bir süredir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı devlet kademesinde görev yapmakta. Yaptığı sosyal medya paylaşımı ile an itibariyle görevden alınmış ve sosyal medyada ünlülerin de tepki gösterdiği bir kişi olmuştur. İşte Nail Noğay’a tepki gösteren ekşi sözlük yazarlarından bazı alıntılar;

 • kuzeni yazmadıysa yarın sabahtan tezi yok işinden ünvanından olması gereken zalim zat.
 • açız diyen vatandaşa ”geber” diyen bir varlık. istanbul aile ve sosyal politikalar il müdür yardımcısıymış. vah ki vah.
 • dilenerek para kazanmaya çalışıp çöpten topladığı yiyeceklerle çocuklarını beslemek için mücadele eden roman vatandaş için “geber” diyen ahlaksız ve karaktersiz şahıs. profilinde “istanbul aile ve sosyal politikalar il müdür yardımcısı” yazıyor. çoktan ss’ler alındı zaten de umarım gereği yapılır ve soruşturma açılır bu hain hakkında.
 • inanamadım ama hakikaten böyle bir insan ve böyle bir gönderi var. kendisinin sabitlenmiş üst tweeti de şöyle: “nerede fakir fukara garip guraba,yetim, öksüz ,düşkün ,yaşlı ,çocuk nerede bir mazlum varsa aile ve sosyal politikalar bakanlığımız oradadır rabbim yar ve yardımcıları olsun.”

Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Ünlü Tenisçi Ashley Harkleroad Sosyal Medya Hesabında Sansürsüz Çıplak Fotoğraf Paylaştı!

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Bürokratlar kendilerini oraya taşıyan insanları hor görmemeli… Kesinlikle doğru bir işlem olmuş…

 2. Gerçekten şu zor günlerde bir de böyle ne yaptığı, hangi akla zihne sahip olduğu belli olmayan insanlar çıkıyor ya. Pes.

 3. Hayatta hersey olursunuz ancak insan olmak hatta olabilmek ve olmayi basardiktan sonra yine insan kalabilmek cok ama cok zor zanaattir. Herkes kendisi gibisine denk gelip yine onunla sinanir umarim

  1. İç rahatlamasına yeter mi bilinmez en azından gamsız davranılmamıs kesinlikle dogru karar.. Konum ne olursa olsun had bilmeli insan.. Ama işte once insan olmayı da bilmek gerek.

 4. Böyle söylemler yapan insan bile demeye utandığımız kimseleri bırak görevden uzaklaştırmayı linç edilse yeri yazıklar olsun.

 5. yerinde bi karar. yaptığı şuursuz açıklama sosyal medyada dillendirilmeseydi acaba yine aynı işlem yapılır mıydı

 6. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş o misal oldu. Ekmek elden su gölden para desen gırla tabi halka geber der çünkü biz akıllanmaz bir ulusuz. Her zaman harcanan halk olmasına ragmen yine aynı insanların tarafında olmaktan akıllanmıyorux

 7. Daha fazlası yapılmalı bence terbiyesizliğin ve saygısızlığın artık sınırını aştılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu