in

Valorant Geliyor!

valorant ne zaman çıkacak

Son yılların en iyi dağıtıcı şirketlerinden olan Riot Games bu sefer de FPS oyunu olan VALORANT ile karşımıza çıkıyor. Üstelik oyuncu dilinden de bayağı anlıyor gibiler.

League Of Legends,Taktik Savaşları ve League Of Runeterra gibi oyunları ile 2020 yılına bomba gibi başlayan şirket, bu sefer FPS oyunu ile karşımızda. 10. Yılına özel olarak farklı oyunlara da yönelen şirket MOBIL ve MMORPG oyunlar yanında FPS’de bizim işimiz demek için hazırlanıyordu. Geçtiğimiz günlerde sadece yayıncılara açılan oyun artık Kapalı Beta’ya girdi ve meraklılarına da açıldı. Fakat şu anlık sadece şanslı kişiler bu oyunu oynayabiliyor.

NASIL VALORANT OYNARIM

Sonunda kapalı betası açılan oyunu oynamak için biraz şanslı olmanız gerekiyor. Kullandığınız Riot hesabınızı, Twitch hesabınız ile bağladıktan sonra bu oyun etiketi ile yayın yapan yayıncıları izlerken oyuna girme hakkı kazanabilirsiniz.

valorant nasıl düşer

valorant nasıl oynarım

VALORANT KATILIM HAKKI KAZANMADIN MI?

 • Hemen bir Twitch hesabı aç ve hesabını Riot hesabın ile bağla çünkü erişim hakları bu yöntem ile veriliyor.
 • Hesabını bağladıktan sonra 7 Nisan tarihinden itibaren Twitch hesabın açık haldeyken VALORANT yayını yapıp “Drop Açık” etiketi olan yayıncıları izle.
 • Twitch bildirimlerinizden veya Riot hesabınızdan(Mail adresinizi kontrol ediniz) erişim hakkı kazandıysanız hemen oyunu indirebilirsiniz.
 • FPS oyunlardaki sınırsız ve bitmek bilmeyen hilelere karşı kendi ürettikleri anti-hile yazılımının kurulumu için oyun yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

OYUNCUNUN DİLİNDEN ANLIYORLAR

128-tick sunucularda çok eski bilgisayarlara sahip olsanız bile en az 30 FPS alacağınıza güvendikleri bir optimizasyon sistemi ile modern ekipmanlarda 144+ FPS alacağınızı garanti ediyorlar. Ayrıca sabit ve sorunsuz altyapılı internetlerde 35 ms’in altında oyun olacağı da öteki oyunlarında olduğu gibi kesin gözüküyor. anti-cheat yani hile korumaları da diğer oyunlardan çok farklı ve sorunsuz olacağı açıklamalar arasında. Mouse hassasiyeti, stratejin ve becerilerin senin tek anahtarın. Oynayışını engelleyen sistem unsurları veya hileler olmayacak!

VALORANT NE ZAMAN TAMAMEN AÇILACAK

Tamamen yaratıcılığın ön planda olduğu, taktsiksel nişancılığın doğaüstü güçler ile buluştuğu VALORANT oyunu 2020 yaz ayında çıkacak. Kapalı beta’ya göre Kanada,Amerika Birleşik Devletleri,Türkiye,Rusya ve Avrupa’da oynanabilecek. Dünyanın geri kalanı da diğerler aylarda yavaş yavaş sunuculara katılacak.

VALORANT SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

En düşük sistemle bile oynayabileceğinizi garanti eden Riot Games’in sistem istekleri ise şöyle:

Genel sistem gereksinimleri

 • Windows 7,8 ve 10(64bit)
 • 4GB RAM
 • 1GB EKRAN KARTI

En düşük sistem gereksinimleri

 • İ3-370M veya üzeri işlemci
 • İntel HD 3000 veya üzeri ekran kartı

Üst düzey oyunculuk için gerekli sistem gereksinimleri

 • İ5 4460(3.2Ghz) veya üzeri işlemci
 • GeForce GTX 1050 Ti veya üzeri ekran kartı

The Elder Scrolls Online Yüzde Atmış İndirimde!

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fatih Portakal

Fatih Portakal İçin Cumhurbaşkanından Suç Duyurusu

8 Nisan 2020 Dolunay

8 Nisan 2020 Dolunay- Terazi Burcunda