Sağlık

Vajinismus Nedir? İlk Gece Korkusu Hakkında Bilinmeyenler.

Vajinismus nedir? Ülkemizde sıkça rastlanılan bu rahatsızlık aslında çözümü olan birşey fakat genellikle kadınlar bu durumu tabu yapmakta ve doktora gitmekten çekinmektedir. Ama emin olun yalnız değilsiniz.

Vajinismus Nedir? İlk Gece Korkusu Hakkında Bilinmeyenler.

Seviyorsunuz, partnerinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz ama cinsel ilişki yaşayamıyorsunuz. Diğer günlerde de bu korku endişe devam ediyor ve acı gerçeği anlıyorsunuz. Bir Vajinismus hastasısınız. Bu hastalık devam ederken hayatınız kabusa dönebilir çünkü cinsel ilişki yaşamak istemezsiniz ve bunla ilgili evliliğiniz de sorunlar ister istemez baş gösterir. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmamak için doğru tedaviyle kurtulabilirsiniz. Eğer bu korkularınız endişeleriniz devam ederse evliliğiniz son bulabilir. Tekrardan evlendiğiniz zaman bile aynı sorunlarla yüz yüze gelmek zorunda kalırsınız.

Boşanma Sebeplerinden Birisi

İlk gece sendromu, partnerinizle cinsellik birleşmeye karar verip korkularınızın ve endişeleriniz doğrultusunda tam olarak cinsel birleşme yaşamama durumudur. İlk gece sendromu daha sonra yaşanacak olan cinsel ilişkinizde tekrardan ortaya çıkar ve devam ederse sizde ve partnerinizde olumsuz etkileri kötü sonuçlar doğuracaktır.

Özgüven Kaybına Yol Açabilir

Bu kötü sonuçlar gün geçtikçe sizde özgüven kaybı ve bununla ilgili bir çok problemi de birlikte getirecektir. Partnerinizle olan birlikteliğiniz, evliliğiniz haliyle ilk gece sendromu (ilk gece korkusu) zaman geçtikçe vajinismus hastalığına dönüşmeye başlar.
Bu hastalığa bir çok şey neden olabilir. İlk öncelikle sizin cinsel ilişki yaşama konusunda aldığınız doğru görünüp ama yanlış kararlar buna neden olmuş olabilir.

Forma Girmek İçin En Etkili Yöntemler Neler? Hadi Göz Atın.

İlk Gece Sendromuna Neden Olarak Yanlış Olan Ama Doğru Bildiğiniz Birkaç Örnek

İlk gece ilişkiye girildiğinde ağrı veya kanama olur mu? Kadınlar ilk defa ilişkiye girecekleri zaman daha önce çevrelerinden duydukları bir takım duyumlar neticesinde tedirgin ve endişeli olabilmektedir. En çokta ilk gece ilişkiye girmede kanamanın ve ağrının olacağını düşünmesi ve şiddetiyle ilgili endişeleri vardır. Oysaki normal şartlarda sevdiği biriyle iken yeterli ön sevişme ve uyarılmaya bağlı olarak vajinanın yeterli salgıyı yapmasıyla, partneriyle hiçbir sorun yaşamadan ve ağrı duymadan, rahat bir şekilde birlikte olunur. Çoğunlukla ilk ilişkiye girdiğini anlamaz bile.

Yanlış Bilinen Gerçekler

İlk cinsel birleşme aşamasında, acı ve kanamayla ilgili bilinenler oldukça yanlıştır. Çok kanama olursa hastanelere düşeceğini kanamanın durmayacağını ve çok ağrılı olacağı korkusu ilk gece sendromunu tetikler. Ama bilinmeyen şu ki kızlık zarı yapısı gereği sinirsiz ve damarsız dokudur. Oysa ki partnerinizle oluşturduğunuz güzel bir ortam ve şartlar, gerekli uyarılmayla beraber kadının vajina yapısıyla birlikte cinsel birlikteliğe hazır hale gelir. Yeterli ıslanmanın oluşmaması ve kuruluk, cinsel birleşmenin kalitesini düşürerek olağan sorunlara neden olabilir.

Gerekli Önlemlerin Alınması Gerek

  1. İlk gece sendromu için gerekli önlemleri aldığınız taktirde böyle bir sorunla karşılaşmayı en alt seviyeye indirirsiniz. Bunun için yapılacak olanları aşağıda sizler için sıraladık.
    Partnerinizle ilk cinsel birleşme yaşamadan önce mutlaka bir jinekoloğa gitmelisiniz. Kızlık zarı ile ilgili aklınızda olan korkularınızı sorabilir yapısını öğrenebilirsiniz. Eğer kendi cinsel organınızın önemini fonksiyonunu öğrenirseniz içiniz rahatlar ve korktuğunuz gibi birşeyin olmadığını anlarsınız.
  2. Partnerinizle ilk birleşme esnasında kesinlikle yeterli ıslanma sağlanmalı çünkü kuru veya yeterli olmayan ıslanma sonucu acı ve ağrı olabilir bu da ilk cinsel birleşme anında kasılmalara ki bu kasılmalar da birleşme sırasında acı ve ağrıya yol açar, buna bağlı olarak zorlanmayla beraber kasma ve kanama ve yırtılmaya yol açabilmektedir.

10 Bin Erkekle Birlikte Olan Kadın Konuştu!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Sadece tabu olarak ele almak ne kadar dogru olur Bilmiyorum. Ilk olarak arastiran, okuyan bir toplum değiliz. hayatimizin buyuk bir kismini hurafeler uzerine kurmus buyuk bir kitle var bunun yani sıra kendini tanımayan, hazlarini,isteklerini bilmeyen kadinlarimiz var bu konu uzadikca uzar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu