in

BayıldımBayıldım

Uzun Mesafe İlişkilerini Yürütme Yolları

uzun-mesafe-ilişkilerini-yürütme-yolları

Uzun mesafe ilişkilerini yürütme yolları neler? Günümüzde yakın mesafede olan ilişkileri oldukça zorken uzak mesafe ilişkisi yürür mü diye sorabilirsiniz. Bunun cevabını sizlere evet olarak veriyoruz. Eğer arada sevgi varsa mesafelerin hiç bir önemi yoktur.

uzun-mesafe-ilişkisini

Uzun Mesafe İlişkilerini Yürütme Yolları

Söz konusu Vatansa gerisi teferruat diyoruz peki söz konusu aşk olunca gerisi teferruat değil midir? Hayat tabi ki kolay olmayabiliyor, her zaman istediğimiz gibi şekillenmiyor. Yaşantımız boyunca ilişkilerimizde bazen kısa, bazen uzun süreli olarak ayrılıklar yaşıyoruz. Mesela eşlerden biri iş ya da öğrenim amaçlı farklı bir şehirde hatta başka bir ülkede yaşayabiliyor. Bu durumda uzun mesafe olduğu için ilişkimizi, birliktelikleri bu şekilde devam ettirebiliyoruz. Uzun mesafe ilişkileri elbette kolay değil, oldukça zor ama imkansız değil. Arada aşk ve sevginin olduğu her şey üstesinden gelebilecek kadar güzeldir.

uzun-mesafe-ilişkisini-yürütme-yolları

Gözden uzak gönülden de ırak olur derler ama işin özü kalp ve beyindir. Bu söz üzerine Mevlana’da  “Gönül’e giren gözden uzak olsa ne olur” diye karşılık vermiştir. Kalp ve beyin bir şeyi istiyorsa uzun mesafelerin pek önemi kalmıyor yani geri kalan her şey teferruattan ibaret oluyor. Yakın ya da uzun mesafe ilişkisi genelde fark etmez. İlişkilerin zaten özünde sabır ve güven olur. Eğer yaşadığınız ilişki de güven ve bununla birlikte sabır varsa o ilişki zaten yürütülür.

Uzun Mesafe İlişkisinde Nelere Özen Göstermeli?

Uzun mesafe ilişkisinde özen göstermemiz gereken konular da var. Yakın mesafe ilişkisinde bile dikkat etmek gerekiyorken uzak mesafe ilişkisinde elbette biraz daha fazla imtina etmek gerekir. Yaşanılan aşkın ve sevginin daha çok güçlenerek devam etmesi için  nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunu ele alalım. Çünkü bulunduğumuz zamanın kendi gerçekleri var ve bunları görmezden gelmek pek mümkün değil.

  • Her şeyden önce erkek kadın fark etmeksizin kişiler arasında karşılıklı güven veren bir iletişim mutlaka olmalı.Karşılıklı olarak birbirine vakit ayırmalı ve ihmal etmemelidir. Birbirlerine vakit ayıran kişiler karşılıklı iletişim halinde olmalı ve konuşulmalıdır. Bu konuşmalar esnalarında kendinizle ilgili bilgiler paylaşabilirsiniz.
  • Uzun mesafe ilişkisi yaşıyorken yaşamın yine ortak olduğu gerçeğini unutmamak lazım. Eğer ortada bir ilişki varsa mutlaka ortak alınması gereken kararlar aynı şekilde beraber alınmalıdır.
  • Uzun mesafe ilişkisinde arada mesafe olsa da fırsat buldukça bir araya gelmenin yolları bulunmalıdır. Bu süre içinde  bir araya gelindiğinde bütün zamanınızı birlikte geçirmelisiniz.
  • Eğer bir sorun yaşıyorsanız bunu karşılıklı olarak sakince konuşmalı ve kesinlikle karşılıklı güveni zedeleyecek olan adımlar atılmamalıdır. Sorunlar varsa karşılıklı konuşularak çözülme yoluna gidilmeli,sabırlı olunmalı ve bir anda kestirip atılmamalıdır.
  • Uzun mesafe ilişkisi evet zor olabilir ama bir o kadar da güzeldir. Yürümeyeceğine dair bir inanç içinde olmamalısınız. Hayatta her şeyin bir zorluğu vardır bunu asla göz ardı etmemelisiniz. İlişkinizde kesinlikle ön yargılar ile hareket edilmemelidir.
  • Bir tartışma yaşıyorsanız ve eğer iki tarafta sinirli ise birbirinize biraz zaman verip ve birbirinizi alttan almak gerektiğini unutmayın.

Monotonlaşan İlişkiyi Canlandırmanın Yolları

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 mayıs 2019 dolunay

19 Mayıs 2019 Dolunay

j-balvin-istanbul-konseri

J Balvin İstanbul Konseri