Gündem

Uzaylılarla İlgili Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Gerçekler

 

Uzaylılarla ilgili bugüne kadar ortaya çıkan bir çok gerçek olduğunu biliyor muydunuz ? Şimdi size bir soru?

Sizce dünyadaki kum taneleri mi yoksa yıldız sayısı mı daha fazla?

Evet inanılır gibi değil ama Hawai üniversitesinden bir grup araştırmacı bu soruya cevap aramış ve sonunda dünyadaki kum tanesi başına 10 bin yıldız olduğunu hesaplamışlar. Elbette bu tahmini rakamlar. Görülebilen evrenin genele yayılmış hali. Üstelik bu sayı sadece yıldız sayısı.

Henüz evrende kaç gezegen olduğu bilinmiyor. Peki böyle kalabalık bir evrende yalnız olmamız sizce de mantıksız değil mi? Uzaylılarla ilgili bir çok bilginin olduğunu biliyoruz kimisi gizli tutulsa da medyaya yansıyan bir çok uzaylı haberleri var. Biz de sizler için bu bilgileri sizler için derledik ve üstüne bir de video çektik.

Uzaylılarla İlgili Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Gerçekler

Milyarlarca galaksinin olduğu tahmin edilen uzayda yalnız mıyız sorusu, eminiz ki bir kez bile olsa her insanın kendine sorduğu bir sorudur. Sadece Dünyada 6 milyar insanın yaşadığı bilinmekte ve bunun yanı sıra binlerce katı hatta milyonlarca katı yaşam olduğu tahmin edilmektedir. Fakat Dünyanın sınırsız kaynaklara sahip olmadığını biliyoruz. Yaşam elbet son bulacak. Peki ilerleyen zamanlarda neslimiz hayata tutunabilecek mi? Bunun için ne yapacaklar? Yeni bir gezegene ihtiyacımız olacak mı? Bunları düşünmek bile insanın içini ürpertiyorken uzaya yolculuk nasıl olacak?

Peki nerede bu uzaylılar?

Dünya üzerinde her gün onlarca uzaylı ihbarı yapılmakta ve internete bununla alakalı videolar yüklenmekte. Hatta siz bu haberi okurken bile birkaç haber paylaşılmış olabilir. Peki bunların hangileri gerçek? Bu ne yazık ki henüz cevabı bulunmamış bir soru. İnsanların bir kısmı evrende yalnız olduğumuzu düşünse de ne yalan söyleyelim biz öyle düşünmüyoruz. Dünya üzerinde kaos yaşanmasın diye ileri gelen araştırma kuruluşlarının bu bilgiyi gizlemesi fikri oldukça kabul edilebilir durumda. Düşünsenize yarın bir basın açıklamasıyla uzaylılar aramızda yaşıyor deseler sizce neler olurdu? Peki onlar bizim düşmanımız mı yoksa bizi koruyorlar mı? Belki de sadece biz insanlar gibi yaşayan varlıklardır.

Uzaylı otopsisi

Örneğin aşağıda atacağımız videoda bir uzaylı otopsisini göreceksiniz. Evet sanıyoruz ki bu videoyu izlemeyen yoktur. Ancak bu videonun gerçekliğini araştıran bazı uzmanlar, videodaki araç ve gereçlerin o döneme ait olup olmadığına bakmışlar. Örneğin duvardaki telefon ve kullanılan malzemeler gibi şeyler. Ve evet videonun gerçek olduğuna karar vermişler. Peki o zaman nerede bu uzaylı? Bu video nasıl sızdırıldı?

Roswell kazası

Dünyada oldukça fazla yankılanmış, onlarca sivil vatandaşın şahit olduğu bir olay Roswell kazası. Görüntüler belki de internette yayınlanmış en net görüntülerin olduğu uzaylı vakası. 1947’de yaşanan bu olayla ilgili hükümet “askeri hava balonu kazası” açıklaması yapmıştı. Hatta olay vatandaşlar arasında yayılmaya başlayınca, Washington duruma el koydu ve askerlerin meteoroloji balonları ile çalışma yaptığı görüntüleri basına verdi. Ancak o dönemde çekilen bazı video kayıtları ve fotoğraflar bu durumun aksini söylüyor.

1995 yılında ortaya çıkan yeni görüntülerle olay tekrar gündeme geldi ama videoyu yapan Spyros Melaris isimli kişi, bir süre sonra ilginç bir şekilde beyanını değiştirdi ve bu videoyu şaka amaçlı yaptığını, hepsinin kurgu olduğunu söyledi. Melaris açıklamasında “bu videoyu Londra’da bir evde yaptım” dese de insanlar bu açıklamadan pekte tatmin olmadı.

Mayalar, Mısırlılar ve Uzaylılar

Tarihteki birçok kanıt uzaylıların aramızda yaşadığını gösteriyor. Özellikle Maya Uygarlığı ve eski mısır dönemine ait birçok çizim mevcut. Hatta bu çizimler insanların uzaylılarla birlikte yaşadığına işaret ediyor. Maya ve Mısır dönemine ait bu kanıtlarda çok net bir şekilde uzaylı diye tarif ettiğimiz bedenler ve uzay gemileri resmedilmiş. Henüz birçok soru işareti olsa da, gördüğünüz bu taş ve duvar resimleri aslında bize uzaylılar ile ilgili birçok şey anlatıyor. Peki sizce uzaylılar ve insanlar geçmişte bir arada yaşamış olabilirler mi? Biz bu sorunun cevabını tahmin edebiliyoruz. Sizinde bununla ilgili bazı tahminleriniz, kafanızda oluşan cevaplarınız vardır.

Nasa’nın gizlediği kayıtlar

Diğer bir video ise Nasanın gizemli kaydı. Apollo 11 tarafından Amerikan hükümetine gönderildiği iddia edilen bu video, nasa hacklenince ortaya çıktı. Uzayda çekilen bu video görüntülerinin yaklaşık 2 dakikası sızdırıldı. Kalan kısmının ise hükümetin elinde olduğu tahmin ediliyor. Aşağıda yayınladığımız videoda bunu göreceksiniz. İlk videoda uçan bir cisim kameralara yakalanmış. Üçgene benzeyen bu cismin ne olduğu bilinmiyor. Diğer videoda ise çok net olarak yere eğilen ve sonra tekrar ayağa kalkan bir uzaylı var. Videonun ne kadar gerçek olduğu ise hala tartışılıyor.

 

2030 Yılından Geldim Dedi… Dünya Bu Genci Konuşuyor!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. fazlasıyla ürkütücü geliyor ama merak etmeden de duramıyorum. acaba birgün karşılaşırsam ne yaparım

  2. Maya döneminden kalma kalıntılarda bariz şekilde geçiyor olması bile yeterince ürkütücü.. Gelmeseler de olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu