Hayata Dair

Uyku Pozisyonu Karakterinizi Ele Veriyor


Alışkanlık haline getirdiğiniz uyku pozisyonu sizin hakkınızda neler söylüyor: Beden dili uzmanı yataktaki konumunuzun “askerden serbest düşüş stili yatma pozisyonuna kadar” kişiliğinizin sırlarını nasıl sakladığını ortaya koyuyor.

Uyku Pozisyonu Karakterinizi Ele Veriyor

Psikologların çoğu bilinçsiz beden dilimizin zihinsel durumumuz ve hatta ilişkilerimiz hakkında çok fazla bilgi verdiğini kabul eder. Ama uyurken sahip olduğumuz pozisyon ve duruşlardan hangi dersleri alabiliriz?

Sırtüstü uzanmış, kollarınız yanlarınızda uyuyan bir “asker” misin? Ya da bir ‘gök dalışçısı mı’, yüzükoyun uzanmış, kollarınız başınızın üstünde mi uzanıyor? Peki bu senin hakkında ne söylüyor?

Her gece aynı pozisyonda uyuyamasak da ya da aynı yerde yattığımızda uyanıp uyanırken, birçoğumuz bir favoriyi benimsedik. Ve kişiliğimizi ve güvensizliğimizi, ayrıca cinsel arzularımızı ve karakter gücümüzü çok fazla ortaya çıkarabilir.

Yatmadan önceki beden dilimiz daha büyüleyici çünkü saklanacak yer yok. Gün boyunca, gerçekten hissettiğimiz yolu gizleyebiliriz. Fakat tüm bunlar, ikinci düşüncemizi değiştirir, bilinçli düşüncelerimiz arka koltukta durur ve gerçekte kim olduğumuzu gösterir.

Burada, özellikle de bu duyguları şiddetlendirecek bir şey olmuşsa, çocukluk deneyimlerindeki güvensizlikler bile görülebilir.

Böylece, hangi uyuyan stilde olduğunuzu hesaplamak için bu resimlere bakın, sonra bunun ortaya çıkardığı sırları ortaya çıkarın. . .

KÜTÜK STİLİ YATIŞ

kütük stili yatis

İkinci en popüler uyku pozisyonu, bir tarafa uzanıyorsunuz, bacaklarınız düz ve kollarınız yan yana.

Hakkınızdakiler: Kütük Stili Yatış genellikle rahat, başkaları için en iyisini düşünen pozitif kişilerdir. Doğası gereği sosyaldir, insanlar etrafında olmayı sever.

Ancak, gevşek tutumunuz sizi saf görülebilir hale getirebilir.

Ve rahat gözükmek iyi olsa da, bazen endişelendiğiniz düşüncelerinizi açıkça ifade etmek çok önemlidir.

ASKER STİLİ YATIŞ

asker stili yatis

Sırt üstü uzanmış, kollarınız düz bir şekilde yanlarınızda, sanki hazır olda duruyormuş gibi uyuyorsunuz.

Senin hakkında ne diyor: Asker stili uyuyanlar, güçlü, sessiz türden insanlar olması muhtemeldir.

Bu oldukça katı uyku pozisyonu, yaşamınızın diğer alanlarında da katı olduğunuzu göstermektedir.

Cidden, hem kendiniz için hem de başkaları için standartları siz belirlersiniz. Kendinizi daha özgürce ifade etmeye teşvik edildiğiniz sanatsal bir hobi edinmeniz, bazen kendinize verdiğiniz stresle başa çıkmanıza yardımcı olabilir ve uykunuzun kalitesini artırabilir.

DENİZ YILDIZI STİLİ YATIŞ

deniz yildizi stili yatis

Sırt üstü şeklinde kollarınız ve bacaklarınız uzatılmış şekilde uzanıyorsunuz ya da elleriniz yastığın arkasına sıkışmış şekilde uzanıyorsunuz.

Sizin hakkınızda söyledikleri: Bu en popüler konum olsa da, bu şekilde uyuyanlar kendinden emin ve arkadaş canlısı olma eğilimindedir, ancak ilgi odağı olmaya ihtiyaç duymazlar.

Bu “dışa dönük” konum, iyi bir dinleyici olduğunuzu ve sık sık arkadaşlarınıza ve ailenize yardımcı olabileceğinizi göstermektedir.

Yine de kendine bakmayı unutma. Yatmadan önce biraz şımartmak, daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır.

Uyku Süresi Kalp Krizi Yapabilir!

BEBEK STİLİ YATIŞ

bebek stili yatis

Yanlarınızdan kıvrılmış olarak yatmak istersiniz, dizlerinizden biri veya her ikisi de bükülmüş ve vücudunuza doğru çekilmiştir.

Bütün uyku pozisyonları arasında en popüler olanı, İngiltere’nin Uyku Değerlendirme ve Danışma Servisinden bir çalışma, yüzde 41’imizin bu şekilde uyumayı tercih ettiğini buldu.

Sizin hakkınızda ne yazıyor: Dizlerinizle kıvrılıp yatmak, bir zamanlar anne karnında yaptığınız gibi içgüdüsel ve rahatlatıcı bir şey ve zorlu bir dış görünüşe sahip olsanız da, korumaya ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz yumuşak bir merkeziniz olduğunu öne sürüyor.

Doğal bir endişe, bazen sizin uyuyamamanıza neden olabilir. Meditasyon, yoga ve düzenli egzersiz gibi farkındalığı güçlendiren aktiviteler kaygılarınıza iyi gelebilir.

Dikkatli doğanız, insanlara güvenmeniz ve onlara açık olmanızın biraz zaman alabileceği anlamına gelir, ancak bir kez yaparsanız, sevgi dolu ve cömert bir arkadaşsınız demektir.

SERBEST DÜŞÜŞ STİLİ YATIŞ

serbest düsüs stili yatis

Yüzüstü uzanmış, başınız bir tarafa dönmüş ve elleriniz yastığın altına veya başınızın her iki tarafına sıkışmış şekilde uyuyorsunuz.

Hakkınızdakiler: Bu “serbest düşüş” pozisyonunda uyumakta kendinizi rahat hissediyorsanız, açık ve kendine güvenen bir insan olduğunuzu gösterir.

Muhtemelen çok doğrudan birisin ki bazen kaba ya da duyarsız olarak görülebilir. Özgür ruhlu dış görünüşünüzü, güvensizliklerinizi ve kontrol gereksinimlerinizi gizlemek için de kullanabilirsiniz.

Kendinizi gece kaygısıyla uyanırken bulursanız, ertesi gün yatmadan önce yapılacaklar listesi için not almayı deneyin. Kağıt üzerinde endişe duymak, konu hakkında derinlemesine düşünmenize yardımcı olabilir.

Karabasan- Uyku Felci Nedir?

ÖZLEM DUYMA STİLİ YATIŞ

özlem duyma stili yatis

Yan pozisyonda yatmışsın, ama her iki kolun da sanki bir şeye uzanıyormuş gibi önünüzde uzanıyor.

Senin hakkında söyledikleri: Bu sıra dışı pozisyonda uyuyan insanlar karmaşık karakterler olabilirler; açık fikirli, ama şüpheci.

Karar verme konusunda yavaş ve temkinli olabilirsiniz, ancak kararınız verildiğinde inatçı olabilirsiniz.

Güçlü bir sadakat duygunuz var ve güvenilir bir arkadaşsınız.

Kararsızlığınız bazen iyi uyumayı zorlaştırıyorsa, dönen düşüncelerinize yapı kazandırmak için artılar ve eksiler listesi yazın.

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Hakkınızdakiler: Bu “serbest düşüş” pozisyonunda uyumakta kendinizi rahat hissediyorsanız, açık ve kendine güvenen bir insan olduğunuzu gösterir.

    Muhtemelen çok doğrudan birisin ki bazen kaba ya da duyarsız olarak görülebilir. Özgür ruhlu dış görünüşünüzü, güvensizliklerinizi ve kontrol gereksinimlerinizi gizlemek için de kullanabilirsiniz.

    GERCEK ANLAMDA BENİ YANSITIYOR

  2. Deniz yıldızı stili ve bebek stili genelde uyudugum pozısyonlardır cok yorgun oldugum zamansa askeri pozısyonda uyuyabiliyorum. Sebebi demek bilinçaltı ve duygu durummuş bu bilgiler için teşekkürler

  3. Serbest düşüş tamamı ile benim stilim. Kişilik olarak tam olmasa da bazen patavatsız oluşumdan çok açık sözlü olabiliyorum doğrudur :D

  4. iki türlü uyurum hep, biri deniz yıldızı stili fakat diğeri burada yok.. deniz yıldızı stilinin de malesef ilerleyen zamanlarda kollarda uyuşma ile başlayan sinir sıkışmasına sebep olduğunu bildiğimden beri dikkat etmeye çalışıyorum :)

  5. Genelde film veya dizi izlerken uyuya kaldığım için asker stili uyuyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu