Müzik - Festival

33. Uluslararası İzmir Festivali Başladı

33. Uluslararası İzmir Festivali başladı. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının düzenlediği Uluslararası İzmir Festivali, konserler ve bir çok etkinliklerle sizlerle bir araya geliyor.  25 Mayıs – 1 Temmuz arasında düzenlenen festival bu sene de birbirinden güzel konserler ve etkinliklerle AASSM, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sabancı Kültür Sarayı, Celcus Kütüphanesi, Efes Odeon, El Hamra Sahnesi ve Kemeraltı Kızlarağası Hanında gerçekleşecek.

33. Uluslararası İzmir Festivali Başladı

Festivali Programı
25 Mayıs’ta başlayan festivalin açılış konserini piyanist Gülsin Onay, AASSM’de verdi. Gülsin Onay’ın ardından ise 28 Mayıs’ta kulakların pasını silecek bir caz orkestrası sahne aldı. Orkestranın şefi başarılı sanatçı Rob Horsting’di.

30 Mayıs Perşembe günü, Juan Manuel Prieto’nun kareografını üstlendiği bir dans gösterisi olacak. Gösteri AASSM’de sahne alacak.
11 Haziran’da hem gözlerimiz hem de kulaklarımız bayram edeceğe benziyor. Aşk ve Tutku, Kader ve Şans müzik dinletisi yine AASSM’de sahne alacak. Paulo Loureiro piyanist, Bruno Chaveiro Portekiz gitar, Carlos Lopes akordeon, Joao Coelho davul ve Hugo Ganhao ise bas ile sahne alacak.

12 Haziran Kemeraltı, Kızlarağası Hanı’nda sanata doyacağız. Soprano/Bas Allaturca “Yeni yorumlar…” ile Oya Ergün, Alparslan Mater ve Nihat Demirkol sahne alacak. 14 Haziran Cuma günü ise Lüksemburg Filarmoni Orkestrası ile AASSM’de olacağız. Program detaylarını biletix’den bulabileceksiniz.

17 Haziran tarihinde bir film gösterimi ile Elhamra’da olacağız. Leyla Gencer; La Diva Turca filminin yönetmen koltuğunda Selçuk Metin oturmuş.
18 Haziran Boulanger Trio gösterisi ile Efes Odeon’da yaylı çalgılar ile mest olacağız gibi gözüküyor.

Etkinliğin sonlarına doğru Celsus Kütüphanesine doğru bir yolculuk yaparak İtalyan Esintileri’ne şahit olacağız. Bu eşsiz opera gösterisinde Mariasole Mainini soprano, Nile Senatore tenor ve piyano da ise Giorgio D’Alanzo sahne alacak. Gösteri 25 Haziran’da gerçekleşecek.

27 Haziran AASSM’de tan bir Türk gecesi yaşayacağımıza şüphe yok. Çünkü bu sefer sahnede Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı, Klasik Türk Müziği korosu olacak.

Etkinliğin son günü olan 1 Temmuz’da ise bizden biri, Fazıl Say ve Shangai Filarmoni Orkestrası, AASSM’de sahne alacak.

Bu güzel etkinliklerin biletlerini Biletix’de bulabilirsiniz, şimdiden keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

2019 Renkli Koşu Festivali 6. Kez Ankara’da!

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu