Seyahat

Ülkemizin İlham Veren Kadın Seyyahları

Ülkemizin İlham Veren Kadın Seyyahları

Kimi beyaz yakalıydı, kimi mühendis. Yaptıkları işler, yaşadıkları hayatlar istediği gibi değildi. Cesaret ettiler,başardılar. İşte Kübra Çebinin anlatımıyla, ülkemizin ilham veren kadın seyyahları.

  • Dilara ÖZKAN

19 yaşında genç bir seyyah olan kadın arkadaşımız, Türkiye’ yi gezdi. 81 ili de gezen kadın seyyahımız Türkiye’ yi gezmek için de üniversite eğitimini dondurdu. Hemen hemen her yere otostop ile ulaşım sağladı. Bu genç yaşta sergilediği cesaretten dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Yolun açık olsun güçlü kadın 😊

  • Deniz DAĞAŞAN

Deniz ablamız 60 yaşında. 65 ülke gezmiş. Kendisi emekli. Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika’yı gezmiş ve 100 ülkeye tamamlamak hayali. Şu an Güney Amerika’da.. Hepimize ilham olan ve özendiğimiz bir kadın gezgin. Gezmenin yaşı olmadığını hepimize öğretiyor. Yaşını bahane etmeyen bir gezgin kadın o!

  • Burcu TUNA

Kendisi mühendislik yaparken mutlu olmadığını fark etti. Hindistan’da yoga eğitimi aldıktan sonra Afrika, Nepal, Avustralya, Endonezya, Malezya, Tayland, Kompoçya’yı gezdi. Gezmeye ve yogaya olan aşkını harmanladı. Kendisi bir gezgin yogini. Şu sıralar da Afrika gezisinde

  • Sevil MERT

Hem beyaz yakalı bir çalışan, hem de gezgin bir kadındı. Kendisi kadın gücünün her ikisinin de üstesinden geleceğini gösteriyor bizlere. Sonrasında gezi bloğu açtı ve kendi yolunda devam ederek, sevdiği işten para kazanmaya başladı. Ve aynı zamanda da gezmeye devam ediyor. 4 kıta 60’ a yakın ülke gördü kendisi. Helal olsun.

  • Pınar PİNZUTİ

Kendisi bisiklet denince aklımıza gelen kadın gezginlerimizden biri. Bisikleti yaygınlaştırmak için mücadele eden bir kadın aktivist aynı zamanda. Filolog, pedagog, satış ve pazarlama uzmanı, yoga hocası ,blog yazarı, bisikletli seyyah ,vejetaryen…
Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Türkiye’ yi gezdi.
Yolun açık olsun gezgin kadın…

VEEEEEEE BONUS;

  • Ecem KOÇ

34 yaşında, satın alma uzmanı. 18 yaşından bu zamana her fırsatta geziyor. Güzel ülkemizin 81 ilinin hemen hemen tüm köy ve kasabalarının tamamını gezdikten sonra yurt dışına açılmaya başlamış.

Şu ana kadar 33 ülke 55 şehir gezmiş. Şehirleri gezerken genellikle otostop kullanmış. Otelleri değil, hostelleri veya misafir uygulamalarını kullanarak konaklamış. Bu sayede gittiği ülkedeki insanları öğrenmiş, kültürünü tanımış. İmkanları koşulunda tek hedefi dünyayı gezmek. İnsanların hayallerinden vazgeçmemesi, peşinden gitmesi gerektiğini her fırsatta söylüyor.

KÜBRA ÇEBİ 

Shall We? Seyyahları – Gezegen Ekibi: Elfler Ülkesi, Buz Diyarı İzlanda Gezi Rehberi

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Cesaret isteyen bir o kadar da büyüleyici bir araştırma olmuş teşekkürler bu güzel araştırma İçin

  2. Ecem Koç ve Deniz Dağaşan benı cok etkiledi ne mutlu.. Cesaret özgüven sanırım cok onemli etken ama kadınların da bunu Basarıp ve keyifte alabileceğini gösteren önemli Bi yazı cok tesekkurler insana motivasyon saglıyor.

  3. Kadınların böylesine güçlü oluşu hiç bir şeye aldırış etmeden cesaretle kararlar alışı ne şahane.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu