in ,

BayıldımBayıldım

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Kelebekler Vadisi
Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Kelebekler Vadisi

Bugünkü Seyyah paylaşımımızı Türkiye’deki en iyi kamp alanları ile ilgili yapmaya karar verdik. Soğuk havalar yerini güzel havalara bıraktığına göre, kamp mevsimi de açıldı diyebiliriz. Sizde kamp yapmak istiyorsanız fakat nereye gideceğinizi bilmiyorsanız bu haber tam da size göre! Hadi gelin detaylara geçelim.

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları

Kamp yapmak istiyorsunuz fakat nereye gideceğiniz hakkında bir fikriniz yok mu? İşte bunun için şu anda en doğru yerdesiniz. Sizlere sunacağımız kamp alanlarından bazılarına gitmiş olabilirsiniz. Aranızda gitmedikleriniz varsa mutlaka öneririz. Hadi kamp rotanız neresi olacak göz atalım…

Kelebekler Vadisi

Kamp alanı deyince ilk akla gelen, muhtemelen de çoğunuzun gittiği bir noktadır Kelebekler Vadisi… Ki nerede araştırırsanız araştırın burası “en iyi kamp alanları” listesinde mutlaka yer alacaktır. Buranın bu isimle anılıyor olmasının sebebi; yalnızca bu vadide bulunan kaplan desenli kelebeklerin varlığı…

Vadiye gittiğinizde ve kamp için tüm hazırlıklarınız tamamlandığında küçük bir yürüyüşe çıkmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Özellikle yürüyüş yolunda bulunan şelaleleri hayranlıkla izleyeceğinize eminiz.

Alanda tuvalet, yiyecek ve içecek alabileceğiniz alanlar mevcut ve fiyatlar da normal seviyelerde. Vadi’ye gittiğinizde burada gönüllü olarak çalışma imkanınız da bulunuyor. Yaz aylarında kahvaltı + akşam yemeği fiyatları 150 lira civarında oluyor.

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Cunda Adası
Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Cunda Adası

Cunda Adası Ada Camping Kamp Alanı

Cennet gibi bir yerde kamp yapmak istiyorsanız, bir diğer seçeneğiniz Cunda Adası olabilir. Cunda Adası’nın dillere destan o meşhur gün batımını duymuşsunuzdur. Belki de sırf bu doğa harikası görüntü için günübirlik bile gidilebilir.

Adaya gittiğinizde Ada Camping’i tercih edebilirsiniz. Adanın ormanlık kesiminde yer alan camping, Cunda’nın merkezine kolay ulaşım seçeneği ile de avantajlı bir nokta diyebiliriz. Bu kamp alanında bir restoran da yer alıyor ve fiyatlar normal ve normalin biraz üstü diyebiliriz. Üstü dememize bakmayın, cep yakan fahiş bir fiyat kesinlikle yok.

Aynı zamanda alanda elektrik hizmeti de alabiliyorsunuz.

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Bozcaada

Bozcaada Ada Camping Kamp Alanı

Bozcaada deyince akıllara ilk olarak şarap bağları ve şirin mi şirin butik otelleri gelir. Bozcaada’nın iddialı olduğu bir diğer nokta ise muhteşem bir kamp alanına sahip olması. Eğer bu adada muhteşem bir gün geçirmek istiyorsanız, fakat bir butik otelde de kalmak istemiyorsanız, bu kamp alanında mutlaka kalmanızı öneririz.

Kamp alanı Ayazma Plajı’na yürüme mesafesinde. Temiz ve büyük bir mutfak, ortak kullanım alanında ise büyük bir mangal da bulunuyor. Tesis, banyo, elektrik ve tuvaletler konusunda yaptığımız araştırmalara göre muhteşem denilecek kadar iyi değil…

Alanın fiyatları ise uygun ve standartlara da uygun. Fiyatlar, çadırınızı getirip getirmemenize göre farklılık gösteriyor.

Bozcaada’ya gidecekseniz resmi tatillerde tercih etmemenizi öneririz. Çünkü şehirlere yakın olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Belki de haftaiçi gitmek en doğru seçenek olacaktır.

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları Kabak Koyu

Kabak Koyu Kamp Alanı

Kamp alanlarından bahsediyorsak, Fethiye’de bulunan koylardan bahsetmemek olmaz. Muhteşem doğası, masmavi denizi ile eşsiz bir kamp deneyimi yaşayacağınız Kabak Koyu’nda birden fazla kamp alanı işletmesi bulunuyor. Eğer bu koya gitmeye karar verdiyseniz, bu konu ile ilgili minik bir ön araştırma yapmanızı öneririz.

Bu bölgeye gittiğinizde dikkat ve özen göstermeniz gereken bir nokta var. O da; o bölgeye özgü bitki çeşitleri… Kamp alanına gittiğinizde ve etrafı keşfe çıktığınızda bu bitki türlerine zarar vermemeye, onları koparmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Koyda yanınızda getirdiğiniz çadırınızda kalabilir, çadır tercih etmiyorsanız da orada bulunan çeşitli konseptlerdeki bungalovları da tercih edebilirsiniz.

Cunda Adası
Kamp Alanları Cunda Adası

Akyaka Orman Kampı

Muğla’da bulunan Akyaka Kamp Alanı, son zamanların yükselen yıldızı diyebiliriz. Orman içinde kurulan bu kamp alanının çadır kurulan yerleri temiz ve geniş. Çadırda kalmayı tercih etmiyorsanız bunun yerine alanda bulunan taş evlerde de kalabilirsiniz.

Belki de burayı tercih etmenizin asıl sebebi; sahip olduğu mavi bayraklı denizi de olabilir! Bir yanınızda yemyeşil ormanlık alan, diğer tarafta da mavi mi mavi tertemiz bir deniz…

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Yaz Kampına Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çok da Fifi – Hatunlar Stand Up

Garanti 20. Caz Festivali

Garanti Caz Yeşili: Courtney Barnett