in

Uçaklarda Alınacak Önlemler Neler Olacak?

uçaklarda alınacak önlemler
Korona virüs sebebiyle durdurulan uçuşlar yakın bir zamanda tekrar başlayacak. Firmalar önlemler almaya başladı. Virüs sebebiyle uçaklarda alınacak önlemler belirlendi. Uçaklarda uygulanacak yeni kurallar ile ilgili bilgileri sizler için derledim. 

UÇAKLARDA ALINACAK ÖNLEMLER NELER OLACAK?

  • Tüm yolcular ve uçuş ekibi için maske ve göz siperliği zorunlu tutulacak. Görevliler mutlaka eldiven takacak.
  • Havaalanlarının girişinde Covid-19 için test uygulaması yapılabilir.
  • Uçaklarda orta koltukların boş bırakılması söz konusu değil. Bunun sebebi ise orta koltuk boş bırakılsa da olması gereken sosyal mesafe zaten sağlanamamakta.
  • İç hatlarda ve kısa mesafeli uçuşlarda maskenin çıkarılmaması için verilen ikramlar kaldırılacak.
  • Uzun mesafeli yolculuklarda ise yemekler hijyen kurallarına uygun şekilde paketlenerek hazırlanacak ve virüs kontrolünden geçirildikten sonra dağıtılacak.
  • İç hat seferlerinin başlangıç tarihi salgın beklendiği gibi kontrol altına alınabilirse, 28-29 Mayıs olarak belirlendi. Dış hat seferlerinin ise belli noktalar için 1-5 Haziran arasında başlaması öngörülüyor.

THY 10-15 NOKTAYA BİLET SATIŞINA BAŞLADI

THY tarafından 10-15 kadar noktaya bilet satışına başlandı. Belirli noktalar için biletler satışa sunuldu.

HAVALALANLARINA GİRİŞLERDE COVİD-19 TESTİ UYGULANABİLİR

Havalimanı girişlerinde kişilere covid testi uygulanması konuşulmakta. Hastalığı geçirmiş kişilere bir belge verilmesi ve virüsü artık taşımadığına dair bir sağlık karnesi oluşturulması gündemde. Bu karne uygulaması hayata geçerse, uluslararası uçuşlarda pasaport gibi yanımızda olması gereken bir belge olacak. Yurt dışı uçuşların açılabilmesi için diğer ülkelerin de uçuşları açması, bilgi ve riskleri paylaşması önemli bir nokta. Bu konuda ise ortak çalışmalar sürmekte

ORTA KOLTUĞUN BOŞ BIRAKILMASI DÜŞÜNÜLMÜYOR

Orta koltuk boş bırakılsa da olması gereken 1,5 metre sosyal mesafe zaten oluşmadığı için bu konuya sıcak bakılmıyor. Eğer uçaklarda orta koltuk boş bırakılırsa ancak %66 oranında bir bilet satışı mümkün olabilir. Bu nedenle de bunun maliyetinin yolculara büyük bir külfet olacağı düşünülmekte. Kurumlar muhtemelen böyle bir uygulama yapılırsa bunun maliyetini bilet fiyatlarına yansıtabilirler.

Uçaklarda alınacak önlemler ile ilgili yazımdan sonra dilerseniz koronavirüs ilacı ve etkileri ile ilgili detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Koronavirüs İlacı Öldürüyor mu?

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bilgisayar oyunlarıve bilişsel faydaları

Bilgisayar Oyunları ve Bilişsel Faydaları

voleybolun tarihçesi

Voleybolun Tarihçesi