Gündem

Üç Farklı Koronavirüs Var! Bilim İnsanları Açıkladı! Son Dakika!

Üç farklı koronavirüs var! Bilim insanları yaptığı araştırmalar sonucu aslında tek tip korona virüs ile değil 3 farklı korona virüs olduğunu açıkladı. Virüs sürekli mutasyon geçiriyor ve bağışıklık sisteminin savaşmasını zorlaştırıyor.

Üç Farklı Koronavirüs Var! Bilim İnsanları Açıkladı!

Cambridge Üniversitesi’nin bilim insanları korona virüsünün geçmişinin haritasını ortaya çıkardı. Korkunç gerçek gün yüzüne çıktı. Virüs başladığından bu yana 3 kez mutasyona uğradı. Şu ana kadar dünyada görülen virüsler Tip A, Tip B, Tip C olmak üzere 3’e ayrılıyor.

Mutasyona Uğruyor!

Cambridge Üniversitesi çalışmalarında ortaya çıkan korkunç gerçek tüm gözleri bu çalışmaya çekti. Çin’de başlayan virüsle şu anda yaygın olan virüsün farklı olduğu ortaya çıktı. İlk çıkan Tip-A virüsü an itibariyle en çok Amerika ve Avustralya’da bulunduğu görüldü. Fakat Tip-A aslında Çin’de görüşmemişti. Çin’de ilk kez ortaya çıkan virüs Tip-B olarak gözüküyor. Salgının geçmiş vakalarındaki araştırmalardan elde edilen bu veri, virüsün sürekli mutasyon geçirdiğini ortaya koyuyor.

üc farklı koronavirüs

Orjinal Virüs ABD’de Yayıldı!

Tip-A diye adlandırılan virüs şu anda Amerika ve Avustralya’da oldukça yaygın. Yapılan araştırmalara göre Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda ve İsviçre’de Tip B yaygın durumda. Bilim adamlarına göre, yapılan bu araştırmalar şunu gösteriyorki virüs insan ile savaşmak için mutasyon geçiriyor.

Tip-C Uzak Doğu’da Görüldü!

Yapılan araştırmalar 3. tip virüsün yani Tip-C’nin ise Singapur’da görüldüğünü gösteriyor. Avrupaya ise uzak doğudan gelen virüsün etkileri yayılmış durumda. Genel olarak Avrupa en fazla Tip-B virüsü ile savaşıyor.

Gripten 10 Kat Daha Öldürücü

Dünya Sağlık Örgütü korona virüsün gripten 10 kat daha öldürücü olduğunu açıkladı. Dünya Sağlık Örgütünün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde, diplomatik misyon şeflerine seslendi ve “Koronavirüs ile gribi (influenza) kıyaslayan Ghebreyesus, “KOVID-19’un ölüm oranının gripten 10 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir” dedi. Türkiye’de ise an itibariyle sokağa çıkma yasağı geldi. Henüz hafta sonu için koyulan bu yasağın uzayıp uzamayacağı merak konusu. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Sokağa Çıkma Yasağı Kuralları Bu Haberimizde. Hemen Göz Atın.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Henüz ne olduğu, hangi kişilerde nasıl etki edeceği bile net değil, çözülemedi. Plazma tedavisi deneniyor ama o da kesin değil zaten deneme asamasi, nasıl kurtulucaz bundan muamma

 2. Bunu geçen öğrenmiştim bende hatta ilerde tekrardan mutasyona uğraması bekleniyor. Bir an önce bu virüsü yok etmek icin çalışmalar sonuçlanmalı

 3. Virüsün hiç mutasyona uğraması bitmeyecek ki zaten. İnsan vücuduna adapte olduğu zaman daha stabil hal alacak. Umarım çabuk mutasyona uğrar öldürmeyecek hale gelir bir an önce

 4. Virus hakkinda suan yapilan calismalar arasinda bu virusun diger viruslerle iletisime gecip gecemeyecegi durumdur
  Eger ki calismalar sonucunda virusun diger viruslerle iletisime gecebildigi dogrulanirsa her saniye evrime ugramasi kacinilmazdir
  Oyle ki tum alt turleri aktif halde insan vucudunda savas halinde olacaktir
  Kurtulus bu sekilde bakildiginda imkansiz duruyor
  Genetik kodlarimizi tamamen cozmeye calisiyor bu hastalik ki basarirsa kaybedecegiz

 5. Umarım bir an önce biter bu bela yoksa insanlar yoksullukla hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacak inşallah normal hayat biran önce gelir.

 6. İlk günlerden beri virüsün mutasyona uğradığı ile ilgili haberler veriliyor. Tek türü için daha çözüm bulunamamışken 3 tür ile savaşmak daha zor olsa gerek sizce de öyle değil mi?

 7. Valla dün olan rezillikten sonra bunun önüne gecilcegine inancım sıfır biz bunun 4.5.6. Versiyonunu bile görürüz malesef İşimiz cok zor.. Bi an once normale dönmeliyiz derken hersey terse gidiyo… Ve bu virüs bence ztn hep vardı adı anca kondu. Dilerim calısmalar sonuc verir.

 8. İşte yeni virüsler belki de insanlığı bitirecek. Hep bu bizim saçmalıklarımızdan. Doğa bizden intikam alıyor.

 9. Valla beni korkutan virüsün çeşitliliği değil insanımızın bilinçsizliği… Elbet her birinin aşısı, tedavisi vs bulunur ama bilinçsizliğin çaresi yok…

 10. Allahım nasıl yani daha neler göreceğiz. Evde kalınca felaket senaryosu üretiyoruz. Bitsin artık. Sokağa çıkma yasağı uygulanmasa zor bıter

 11. Sürekli yeni bilgiler öğreniyoruz koronavirüs ile ilgili …Bir an önce tamamen bitse de rahat nefes alsak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu