Hayata Dair

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bir Günü

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir günü nasıl geçiyor hiç merak ettiniz mi? İşte milyarder iş adamının günlük rutinleri…

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bir Günü

Kısaca özet geçmemiz gerekirse her gün sabahın beşinde kalkmak, işe 8 kilometre yürüyerek gitmek ve günde tek öğün yemek yemek diyebiliriz Dorsey’in bir günü için… Sağlıklı yaşam üzerine yapılan bir programa konuk olan Dorsey, daha sağlıklı bir yaşam ve daha başarılı bir iş hayatı için izlediği yöntemleri ve bir gününü dinleyicilerle paylaştı.

Buz gibi banyonun verdiği zihinsel özgüven!

Dorsey, güne çok erken başladığını ve başlarbaşlamaz da buz gibi bir banyoya girdiğini söylüyor. Hiçbir şey, oda sıcaklığından çıkıp sıcak bir duş yerine, buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni bana veremez diyen milyarder CEO, bu denli küçük görünen fakat can yakan bir şeyi yapmaya iradesi varsa, hemen hemen her şeyi yapabileceğine inandığını da ekledi.

Soğuk duş sonrası meditasyon

Milyarder iş adamı, buz gibi suyla yaptığı banyodan sonra yaklaşık 1 saat süren meditasyon sürecine giriyor. 20 yıldır meditasyon yaptığını söyleyen Dorsey, akşamları da aynı şekilde 1 saat boyunca meditasyon yapıyor.

Sabahları kahvaltı yapmadığını söyleyen Twitter’ın kurucusu, 8 kilometre uzaklıktaki ofisine de yürüyerek gidiyor. Yürüyerek işe gitmenin kendisine  podcast dinleme ve düşünme şansı verdiğini söyleyen iş adamı, olabildiğince güneş ışığı almaya çalıştığını, yürümekten ziyade koşuyor gibi göründüğünü ve sabah saat 9’da çalışmaya başladığını ifade etti.

Gün içinde yemek yemiyor…

Dorsey, gün içerisinde neredeyse hiç yemek yemiyor. 18.30 ve 21.00 saatleri arasında yemek yiyen milyarder iş adamının menüsünde ise balık, tavuk ya da et ile yanında roka salatası, ıspanak ya da brüksel lahanası var. Tatlı faslı ise orman meyveleri ve bitter çikolata ile geçiyor, yanında bir kadeh kırmızı şarap içiyor.

Oruç tutuyor!

Dorsey, cuma akşamında pazar akşamına kadar asla yemek yemiyor ve oruç tutuyor. Kendine göre sebebini de şu şekilde açıklıyor; “Günlerimiz çok yemek odaklı geçiyor”. Başlarda yemek yemeyi ilk bıraktığında garip hissettiğini söyleyen iş adamı, halüsinasyon görüyormuş gibi hissettiğini belirtti. Daha sonra bu duruma alıştığını söyleyen Dorsey, hayatın ne kadar yemek odaklı geçtiğini anladığını ve oruç tuttuğu günlerde zamanın yavaşladığını ifade etti.

Odaklanabilmesinin sebebi…

Dorsey’e göre meditasyon yapması ve oruç tutması, Twitter ve Square şirketlerine daha iyi odaklanabilmesine yardımcı oluyor. Twitter’ın CEO’sunun masasında kızılötesi bir lamba bulunuyor. Bu lamba Dorsey’e göre stresi ve acıyı azaltıyor.

Dorsey’in bir diğer rahatlama yöntemi 15 dakika 104 dereceye ayarlanmış saunada kalmak, ardından da 3 dakika 2 derece suyla dolu banyoya girmek…

Twitter: Bu Haftanın En Çok Okunan Tweetleri!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Gunun 2 saatini meditasyona ayirmak da ciddi bir zamanlama meselesi. Tabi bunun yemek, uyku, iş duzenine, stres, saglik dengelenmesine sagladigi katkiyi dusununce hic de mantiksiz degil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu