SON DAKİKA
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye’den Yalnızca İki İl O Listede!

cool

08 Aralık 2018'de eklendi

Türkiye’den Yalnızca İki İl O Listede!

Dünyanın en çok turist çeken 100 kenti listesi açıklandı. Bu yıl Türkiye’den iki il o listede yer aldı! İstanbul ve Antalya ilk 20’de!

Türkiye’den Yalnızca İki İl O Listede!

Euromonitor International’ın 600’e yakın kenti ve bu kentlere yurt dışından gelen turistler üzerinde yaptığı araştırma sonuçlandı. Euromonitor International’ın araştırmasına göre Türkiye’den iki il o listede ilk 20’den yerini kaptı!

İstanbul ve Antalya, 600 kent arasında yapılan araştırmada ilk 20’de yer alırken, Avrupa’da ise ilk 10’a girmeyi başardı. Yapılan araştırmada yurt dışından kentlere girişler baz alındı. Bu araştırmaya yerli turistler, transit yolcular ve kruvaziyer ile gelenler dahil edilmedi.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya 16, İstanbul 12

Euromonitor International’ın yaptığı dünyanın ilk 100 kenti sıralamasında, Asya’dan 41 kentin bulunması şaşırtmadı. İstanbul 12, Antalya ise listenin 16’ıncı sırasında yer aldı. Euromonitor International’ın raporuna yansıyan ilk 10 ise şu şekilde; Hong Kong, Bangkok, Londra, Singapur, Makau, Paris, Dubai, New York, Kuala Limpur ve Shenzhen.

turkiyeden iki il o listede yer aldi turist sayisi istanbul antalya

Aynı zamanda araştırmacı şirket dünya nüfusuna da dikkat çekiyor. 1900’lü yıllarda dünya nüfusunun yalnızda %15’inin şehirlerde yaşadığı, günümüzde ise şehir nüfusunun kırsal nüfusu hızlı bir şekilde geçtiğini kaydeden şirket, 33 olan mega kent sayısının da 2030 yılında 2036’ya yükseleceğini öngörüyor.

Yorumlar

3
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
basak1881tatlicadiseher35arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Daha çok sehrimiz de hakediyor 🙂 memleketimin her yeri güsel

tatlicadi
Editor

Antalya nın canını çıkardılar

basak1881
Üye
basak1881

istanbulda yaşıyoruz, o turistler nasıl kalabalık yapıyor bi bilsen…

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2018, 08:00

Efsanevi Çizgi Roman Yazarı Stan Lee Hayatını Kaybetti!

Süper kahraman ve çizgi romanlar denilince akla ilk gelen Marvel’in gerçek hayattaki süper kahramanı Stan Lee, 95 yaşında hayatını kaybetti. Marvel Comics’in efsanevi yazarı Stan Lee, 95 yaşında hayata gözlerini yumdu. Marvel’in editörü ve yayıncısı olan, fantastik karakterleri seven milyonlarca insanın gerçek hayattaki süper kahramanı olan Stan Lee, 95 yaşında...

Devamını Görüntüle