Gündem

İşte Türkiye’de Yaşayan Suriyelilerin Sayısı

Uzun süredir merak edilen sorunun cevabı geldi. İçişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin sayısı kaç, açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tüm sayıları verdi.

İşte Türkiye’de Yaşayan Suriyelilerin Sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün yaptığı açıklamayla Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin sayısını bildirdi. Uluslararası koruma statüsü ile kayıtlara geçen Suriyeli sayısı, 3 milyon 644 bin 342 olarak açıklandı.

Yakalanan göçmenler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yakalanan göçmenler hakkında da açıklamalarda bulundu. Yılın ilk 5 haftası içerisinde 6 bin 523 düzensiz göçmen yakalandı. Ülkemizde uluslararası koruma statüsüyle 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli bulunuyor.

Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı huzur ve barış ortamı sağlandı, Suriyeliler geri dönmeye başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre, Türkiye’de yaşayan ve uluslararası koruma statüsü ile ülkemize gelen 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli’nin, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarından sonra ülkelerine yavaş yavaş geri döndüklerini bildirdi.

Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonları ile birlikte bölgede huzur ve barış ortamının artması, Suriyelileri sevindirmişti. Bu operasyonlardan sonra Bakan Soylu’nun açıklamasına göre 311 bin 968 Suriyeli’nin ülkelerine geri döndü.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Suriyeli Baba Çocuklarını Bağladı. Görenler Şaştı Kaldı.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Artık her yerdelerdi ve bizden daha iyi olanaklar sağlandığı herkesin düşündüğü şeydi. Artık yeter bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu