in

Türkiye NAVTEX İlan Etti

navtex ilan

 

Oruç Reis sismik araştırma gemisinin bulunacağı sondaj işlemleri dahilinde, ülkemizin Meis adası ve dolaylarında denizcilikte uyarı notu olarak anılan NAVTEX bildirmesi Yunanistan’da tepki topladı. Floros, ülkemizin Meis Adası alanı ile ilgili “denizcilik uyarı notu” olarak sıkça duyulan NAVTEX ilan etmesinin hemen ardından ziyaretini yarıda bırakarak Atina’ya hareket etti.

NAVTEX İlan Edildi

Türkiye Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Seyir Hidrografi ve Oşinografi bölümü, Meis ve Rodos arasında kalan alan için 21 Temmuz-2 Ağustos günlerinde geçerli Navtex uyarı mesajı yayınladı. Seyir duyurusuna göre bu alanda Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han gemilerinin son dönemlerde meydana gelen depremlerle ilgili sismik araştırma yapacağı ilan edildi.

NAVTEX İlan Etmek nedir?

Navtex, denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, güvenlik ve denizlerde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemi olarak bilinir. Devletlerin Deniz Kuvvetleri, yapacağı eğitim, öğretim ve tatbikatların bilgisini önceden bildirerek bu alanlara girilmemesi hususunda bildirimde bulunuyor. Denizicilik konusunda önemli bir terim olan NAVTEX, sık sık kullanılabilen bir terimdir.

Yunan Genelkurmay Başkanı Ülkesine Döndü

Güney Kıbrıs’ta birtakım resmi ziyaretlerde bulunan Floros, Rum Milli Muhafız Ordusu Komutanı Korgeneral Demokritos Gervakis ile görüşme sağladı. Görüşme sırasında Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri ele alındı. Floros, ülkemizin Meis Adası alanı ile ilgili “denizcilik uyarı notu”  NAVTEX ilan etmesinin hemen ardından ziyaretini yarıda bırakarak Atina’ya gitti. Floros, Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos ile de görüşme sağladı. Rum basını, Rum Başkanlık ofisi Dışişleri Bakanlığı’nın da mevzuyu oldukça yakından takip ettiğini belirtti.

 

Cemal Metin Avcı İlk İfadesini Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cemal Metin AVCI

Cemal Metin Avcı İlk İfadesini Verdi

Nefrotik sendrom nedir

Nefrotik Sendrom Nedir?