in

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım

Türkiye-Irak Sınırında 4 Şehit, 6 Yaralı

Milli Savunma Bakanlığından kara haber geldi. Türkiye-Irak sınırında devam eden operasyonlarda çıkan çatışmada 4 askerimiz şehit, 6 askerimiz de yaralandı.

Dün sınır bölgesinde çatışma çıktı!

Milli Savunma Bakanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı aracılığı ile yapılan açıklamada, Türkiye – Irak sınır hattında yapılan operasyon kapsamında askerlerimizin teröristler ile çatıştığı bildirildi. Çatışmada 4 askerimizin şehit düştüğü, 6 askerimizinde yaralandığı duyuruldu. Şehit düşen 4 askerimizin 2’sinin ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi. Teröristlerin hava harekatı ve bölgedeki ateş destek araçları ile ateş altına alındığı da aktarılan bilgiler arasında.

Şehit olan erlerimiz şu şekilde; Sözleşmeli Er Erhan Çiyapul, Sözleşmeli Er Murat Şahin, Sözleşmeli Er Şevket Çetin ve Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, “Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağolsun, yaralanan silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan başsağlığı mesajı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajında “19 Nisan 2019 tarihinde terörle mücadele kapsamında hayatını kaybeden silah arkadaşlarımıza, kahraman Türk askerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; hüzünlü ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Aynı aileye ikinci ateş!

Şehit Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın dayısı olan Yüksel Tuzcu’nun da 1993 yılında Hakkari, Çukurca’da PKK’lı teröristlerin düzenlediği hain saldırı da şehit olduğu ortaya çıktı

 

 

15 Comments

Leave a Reply

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Ramazan Ayı - Formumuzu Nasıl Korumalıyız?

  Ramazan Ayı – Formumuzu Nasıl Korumalıyız?

  Türk Taksici İsveç'te Kahraman Oldu

  Türk Taksi Şöförü İsveç’te Kahraman Oldu