in

Türk Oyun Firması Satıldı

türk oyun firması

Türk oyun firması Peak Games, şirket hisselerinin tamamını 1,8 milyar dolar karşılığında Zynga şirketine devrederek inanılması güç bir anlaşmaya vardı. Peak Games tarafından yapılan açıklamalara göre, şirketin hisseleri 1,8 milyar ABD dolarına ABD’li Zynga Games şirketine devredildi.

Türk Oyun Firması CEO’su Konuştu

Firma tarafından yapılan açıklamada görüşlerine de yer verilen Peak Games Kurucusu ve Genel Müdürü (CEO) Sidar Şahin anlaşmayla, “Şu ana kadar geldiğimiz nokta tüm Türkiye için gurur vericidir ve şirketteki tüm çalışanlarımız da biliyor ki, bu devir daha yolun başıdır. Zynga Games ile devam edeceğimiz bu yolculukta, birlikte daha güçlenerek gelişecek olmak tamamımızı gelecek için heyecanlandırıyor. Ülkemizde büyüyen, ilerleyen ve gelişmesini sürdüren bir takım olmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Markanın CEO’sundan Önemli Mesajlar

Şahin, “Yaptığımız bu devir anlaşmasının en kritik yanı, imkansızın başarılabileceğini somut bir şekilde ortaya koymasıdır. Ülkemizde anne ve babalar evlatlarına güvensinler istiyorum. Sevdikleri işi düzenli olarak ilerleyerek yaptıkları müddetçe, başarabileceklerine inansınlar. Çocuklar ve gençler de kendilerinin herşeyi başarabileceklerine inansınlar. Çünkü her şeyin başı inanmaktır” şeklinde konuştu.

Türk Oyun Firması Peak Games’i Satın Alan Zynga Kimdir?

Zynga, en iyi bilinen FarmVille oyununu Facebook’ta Haziran 2009’da piyasaya sürdü. Bu oyun, altı hafta içinde 10 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı. Ağustos 2017 itibariyle Zynga’nın aylık 30 milyon aktif kullanıcısı (MAU) vardı. Markanın 2017’de en başarılı oyunları Zynga Poker ve Friends with Friends 2 idi ve markanın sahip olduğu oyunlar anlık olarak 57 milyon kişi tarafından oynandı.

 

Bilgisayar Oyunlarının Zihin Gelişimine Katkıları

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

rüyada doğum yapmak ne anlama gelir

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir?

boğa burcunun komik yönleri

Boğa Burcunun Komik Yönleri