in

Türk Kızılay Lübnan’a İnsani Yardım Ekibi Gönderiyor!

Türk Kızılay, Lübnan’a insani yardım ekibi gönderiyor! Beyrut limanında gerçekleşen patlama sonrası meydana gelen maddi, manevi kayıplar sonrası Türk Kızılay, Lübnan’a yardım elini uzattı.

Gelen bilgilerin ardından Beyrut limanında gerçekleşen patlama sonrası, yetkililer şehrin tekrardan toparlanması için 10 milyar – 15 milyar dolar bütçeyi aşabileceğini bildirdi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre bugün yola çıkacak olan acil tıp doktorunun da aralarında bulunduğu 4 kişilik ekip, beraberindeki acil tıbbi malzemelerle bölge halkına destek verecek.

Türk Kızılay, Lübnan’a İnsani Yardım Ekibi Gönderiyor!

Yeni sevkiyat hazırlıklarını gerektiği gibi tamamlayan Türk Kızılay, bölgeye teslim ettiği ekiple Lübnan Kızılhaçı’nın bölgedeki faaliyetleriyle ortak hareket edecek.

Türkiye Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, elini ihtiyacı olanlara uzatmak için Türkiye ve Türk Kızılayı her zaman hazır olduğunu söyledi:

Beyrut’ta gerçekleşen patlama ve kayıplar bizi derinden üzdü!

“Lübnan’daki bu şiddetli patlama bizi derinden üzdü. Lübnan Yüksek Savunma Konseyi, başkent Beyrut’u afet bölgesi ilan etti ve 2 hafta boyunca başkentte olağanüstü hal kararı aldı. Hemen Lübnan Kızılhaçı ile temasa geçtik ve belirttik. Lübnan Kızılhaç ekipleri, sahada kurulan ilk yardım istasyonlarında yaralıları tedavi etmenin yanı sıra arama kurtarma faaliyetleri de yürütüyor, yaralıları ambulanslarla hastanelere gönderiyorlar. Bugün göndereceğimiz, acil tıp doktoru da dahil olmak üzere 4 kişilik insani yardım ekibimiz Lübnan’daki kardeşlerimizin yaralarını iyileştirecek.

Beyrut’u Kana Bulayan Patlama 300 Bin İnsanı Evsiz Bıraktı

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beyrut’u Kana Bulayan Patlama 300 Bin İnsanı Evsiz Bıraktı

Belediye Başkanının Tatilci İsyanı: ‘Çocuk Bezlerini Kuma Gömmeyin!