Sağlık

Türk Kahvesiyle Cilt Bakımı

Kahve telvesiyle cilt bakımı aslında çok eskilere dayanıyor fakat son yıllarda çok popüler oldu. Kırk yıl hatırı olan kahvenin artık bir çok faydası da olduğunu öğrendik. Cilt temizliği, peeling etkisi ve hatta selülit savar olarak dahi kullanıldığı bilinmekte.

Türk Kahvesiyle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kahve ile yapılan maskeler ve peelingler oldukça popüler. Cildinizi uyarır ve ölü deriden arınmasına yardımcı olarak canlanmasına katkı sağlar. Doğal olduğu için de kullanımı kişileri endişelendirmez. Çok hassas ve kuru cildi olanlar tabi ki daha dikkatli kullanmalıdır.

1- Ciltteki Şişkin Görüntüyü Azaltır 

Kahve cilde uygulandığı zaman damarların daralmasını sağladığı için şişkinliklerin azalmasına yardımcı oluyor. Sabahları kahve içip kendimize gelelim deriz, gözlerimiz şiştir, uykumuz vardır işte kahve kahve o şişlikleri indirir.

2-Kahve Telvesiyle Cilt Canlılık Kazanır  

Kahve içmek enerji verir, bu da dolaşımı hızlandırır bu sadece cilt daha canlı ve parlak görünür. Kahve peelingini cilde masaj yaparak uygularsanız kan dolaşımı hızlanacağı için hücreler de yenilenir ve cilt ışıldamaya başlar.

3- Koyu Lekelerin Azalmasını Sağlıyor 

Kahve telvesiyle cildinize masaj yaptığınız zaman cilt tonunuzdaki renk farklılığı zamanla azalır, koyu lekeler de kaybolur.Düzenli olarak kullanılırsa cildi aydınlatır.

4- Cildi Sıkılaştırır 

Kesin olarak bilimsel kanıtları olmasa da kahvenin selülitleri yok ettiği hatta cildi sıkılaştırdığı söylenmektedir.

 

NOT: Cilt analizi yaptırmadan ve uzman bir dermotoloğa görünmeden kesinlikle cildinize uygulama yapmayınız!

 

Duş Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu