SON DAKİKA

Türk İşaret Dili Etkinlikleri

love
Türk İşaret Dili Etkinlikleri

500 senelik bir dil. Osmanlı İmparatorluğu zamanında sarayda da kullanılıyordu. Gerçekleştirdiğimiz 4. Türk İşaret Dili Etkinliği, İstanbul için detaylara bir göz atalım.

İstanbul Türk İşaret Dili

Türk İşaret Dili Kulübü

Ocak 2018’in 3. haftasında İstanbul’da Emrecan Kurt tarafından verilen Türk İşaret Dili workshop çalışması olarak gerçekleştirdiğimiz ilk etkinliğimize 80’den fazla üyemizin katılması hoşumuza gitti ve üyelerimizin bu dile olan merak ve ilgilerini gösterdi. Üyelerimizin etkinliğin devamını ne zaman yapacağımızı sorması bizi çok mutlu etti. Biz de dedik ki, o zaman Shall We Türk İşaret Dili?

İstanbul Türk İşaret Dili Workshopu

İstanbul’dan sonra İzmir’de Türk İşaret Dili workshopu, üyemiz Özge Kip tarafından gerçekleştirildi. İzmir’li üyelerimiz çok ilgiliydi ve çok keyif aldıklarını belirttiler.

İzmir Türk İşaret Dili Workshopu

Shall We? Aktivite Arkadaşlığı Antalya ekibi ücretsiz İşaret Dili Workshoplarına başladı. ‘Sessizlerin Sesi Olalım’ diyerek ilk workshop derslerine başlayan Antalya ekibi İşaret Dili eğitmeni Hidayet YAMAN, “Shall We? Aktivite Arkadaşlığı grubu bana bu taleple geldiğinde bir çocuk gibi sevindim, eve gider gitmez bütün kitaplarımı, notlarımı düzenledim. Onların bu kadar istekli olması beni de fazlasıyla heyecanlandırdı.” dedi.

Antalya Türk İşaret Dili Workshopu

Türk İşaret Dili çalışmalarımız, sadece workshoplarla sınırlı kalmasın dedik ve artık düzenli dersler halinde etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. A B C’yi öğrendikten sonra derslerimizde artık emeklemeye başladık, yakında yürümeden koşacağız!…

Workshop etkinliğimizde alfabeyi öğrendik, ismimizi ellerimizle yazabiliyor olduk. Bu bizi daha da motive etti ve sadece harflerle kelimelerin yazılamayacağı bir dil olduğunu bildiğimiz bu dil için biraz daha bilgi sahibi olmak adına zamanımızın el verdiği müddetçe dersler şeklide devam etmek istiyoruz.

Artık birbirimizi gördüğümüzde sadece işaretleri kullanarak selam sabah yapıp hal hatır sorabiliyor, kaç kardeşimiz olduğunu söyleyebiliyor, nasıl hissettiğimizi belirtebiliyoruz.  E dün naaptın, yarın nerde buluşuyoruz, kim kim gelecek da diyebiliyoruz. İşitme engelli bir bireyle karşılaştığımızda kısa da olsa sohbet edebilecek durumdayız artık. O zaman durmak yok, yola devam!…

Derslerimize 100 kişi katılamıyor olsa da -şimdilik diyelim 🙂 -her geçen derste sayımız artıyor, ne sevindirici di mi?? 5 Nisan 2018’de 4. İşaret Dili etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Ellerimizle yaptığımız o “W” ne mi?? Tabii ki Shall We’nin W’si 😉

Mozaik Sanatı Workshop’u

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Mayıs 2018, 03:45

Mozaik Sanatı Workshop’u

Müzelere gideriz, duvarlarda, yerlerde, tavanlarda resimler görürüz. Fakat yakından baktığımızda aslında zannettiğimiz gibi boyama usulü yapılan resim olmadığını fark ederiz. Minik minik taşların bir araya getirilmesiyle muazzam güzellikte bir görüntü vardır karşımızda. Mozaik sanatı olduğunu sonrasında anlarız. Biz de merak ettik mozaiğin nasıl yapıldığını ve mozaik atölyesi etkinliği düzenledik. Tamam,...

Devamını Görüntüle